2014-03-15, Londyn
Spędź Noc Kupały na turnieju w Londynie (21-22 VI)
Wprawdzie tegoroczny Solibad Day przypada na 28 czerwca, ale już tydzień wcześniej 21-22 czerwca) można wziąć udział w tym ogólnoświatowym wydarzeniu, grając w ogólnodostępnym dla dorosłych (18+) turnieju badmintona w Londynie.
Po sukcesie zeszłorocznego International SoliBad Badminton Tournament organizatorzy zdecydowali zaprosić zawodników na następną, już drugą edycję tego turnieju. Zawody rozgrywane w popularnym formacie ISBT (międzynarodowy studencki turniej badmintona) odbędą się w Londynie, w Sobell Leisure Centre, w dniach 20-22 czerwca. Mecze rozgrywane będą systemem szwajcarskim (nikt nie odpada), a zawodnicy podzieleni zostaną na 4 grupy wedle stopnia zaawansowania:
A. Elita.
B. Zaawansowani.
C. Średnio zaawansowani.
D. Początkujący.
Każdy uczestnik turnieju może zagrać maksymalnie w dwóch kategoriach (do wyboru singel, debel, mikst). Partnerzy w grach podwójnych będą dobierani losowo.

Koszt turnieju to 50 funtów lub 55 euro za osobę. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 24 maja 2014 roku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (mniejszą niż w zeszłym roku) organizatorzy zwracają uwagę na możliwość wcześniejszego zakończenia przyjmowania zgłoszeń.
Wpisowe obejmuje:
- 2 dni gry,  
- 2 śniadania,
- 2 obiady,
- 2 obiadokolacje,
- 3 imprezy wieczorne.
Nie obejmuje natomiast m. in. opłaty za parking, transportu, noclegu.

Turniej jest imprezą nie nastawioną na zysk. Ma natomiast cele charytatywne, gdyż jest on organizowany w ramach SoliBad Day. W zeszłym roku udało się przekazać prawie 2 200 funtów nadwyżki pozostałej z imprezy na rzecz organizacji SoliBad, która dzięki wsparciu najznakomitszych zawodników i największych fanów badmintona zaangażowana jest w najróżniejsze akcje społeczne oraz promuje idee równości na całym świecie. SoliBad Day co roku dociera do nowych miejsc – swoim zasięgiem objął już 5 kontynentów (zob. Wspiera(j)my Solibad — relację z akcji w Warszawie i Solibad Day na Podlasiu — relację z akcji w Białymstoku w ubiegłym roku). Również i tym razem dochód z turnieju ISBT w Londynie zostanie przekazany tej właśnie fundacji.

Obszerne informacje na stronie turnieju w Londynie.

O turniejach ISBT pisaliśmy niedawno w:
Holenderska majówka.
Karnawał wenecki w Holandii dla badmintonistów.

mary, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj