2025-04-29, Xiamen
Japonia, Malezja, Indonezja i Dania nie zawodzą
Rozstawiona z numerem trzy/cztery Japonia (fot. 1) rozprawiła się z Francją 5:0 w trzecim dniu mistrzostw świata drużyn mieszanych w badmintonie, czyli Pucharze Sudirmana — TotalEnergies BWF Sudirman Cup Finals 2025.


Trójkolorowi grają w rezerwowym składzie. Jednak będący ich piątą rakietą w singlu mężczyzn, notowany obecnie na 84. miejscu listy światowej Enogat Roy (fot. 2), zdołał nawet urwać seta 16. rakiecie świata, Kokiemu Watanabe (fot. 3). Japończyk ostatecznie wygrał 22:24 21:6 21:11.
Francuz niedawno grał w Łodzi na Polish Open, gdzie dał się we znaki najpierw Mikołajowi Szymanowskiemu, a następnie Dominikowi Kwincie, a w końcu zdobył brązowy medal.

W tej samej grupie C Malezja nie zdołała wygrać do zera z Australią. Tu w drużynie Australii odznaczyły się deblistki, które widzieliśmy w zeszłym miesiącu w Łodzi, gdzie zdobyły wicemistrzostwo Polish Open. Gronya Somerville i Angela Yu (fot. 4) pokonały Go Pei Kee i Carmen Ting 21:15 21:18.

O pierwsze miejsce w grupie zagrają więc zgodnie z oczekiwaniami Japonia i Malezja. Oba te zespoły mają zapewniony awans do ćwierćfinałów.

Dość jednostronne spotkania rozegrano również w grupie D, gdzie awans zapewniły sobie Indonezja (miała przejściowo problemy z grającymi w nie najsilniejszym składzie Indiami, przegrywając na początku miksta) i Dania (wysoko wygrała z Anglią, nie tracąc seta).

Wyniki rozgrywek grup eliminacyjnych (29.04.2025)
Grupa C
Malezja — Australia 4:1
Japonia — Francja 5:0

Grupa D
Indonezja — Indie 4:1
Dania — Anglia 5:0


Mistrzostwa świata drużyn mieszanych w badmintonie — Puchar Sudirmana. TotalEnergies BWF Sudirman Cup Finals 2025. 27 kwietnia — 4 maja 2025. Xiamen (Chiny). Xiamen Olympic Sports Center Fenghuang Gymnasium. Wyniki w serwisie BWF.

Fot. Jnanesh Salian, Tan En En © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj