2023-08-25, Kopenhaga
Porażka głównego faworyta w ćwierćfinale MŚ
Niektórzy mówią, że w domu gra się najlepiej. Niestety wygląda na to, że dla Viktora Axelsena to wcale nie jest prawda.

W dzisiejszym ćwierćfinale indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie (TotalEnergies BWF World Championships 2023) Duńczyk przegrał starcie z Haseeną Sunilkumarem Prannoy’em (fot. 1, Indie) 21:13 15:21 16:21 i tym samym nie zakwalifikował się do półfinałów światowego czempionatu w Kopenhadze. Przegrana faworyta to duże zaskoczenie chyba dla każdego, ale pokazuje to tylko, że w badmintonie nie ma nic pewnego.   

Jutro Prannoy zagra przeciwko Kunlavutowi Vitidsarnowi (fot. 2, Tajlandia), a do drugiego półfinałowego starcia tytanów dojdzie pomiędzy Andersem Antonsenem (Dania) a Kodai Naraoką (Japonia).

Do świetności daleko również Nozomi Okuharze, która przez jakiś czas miała przerwę od zawodów, ale jak sama twierdziła jej pewność siebie wraca. Na pełny powrót do czasów, kiedy zdobyła mistrzostwo świata, nie pozwoliła jej jednak Koreanka An Se Young, pokonując Japonkę 16:21 21:10 21:11. Jutro An w półfinale zagra przeciwko Chen Yu Fei (Chiny), z kolei w drugim półfinale singla kobiet zobaczymy 
Carolinę Marin (fot. 3, Hiszpania) i Akane Yamaguchi (Japonia).

W pierwszym półfinale debla kobiet Chinki Chen Qing Chen i Jia Yi Fan będą się starać wejść do finału i powtórzyć złoty medal z ubiegłego roku. Ich przeciwniczkami będą rodaczki Zhang Shu Xian i Zheng Yu (fot. 4). Drugi półfinał odbędzie się pomiędzy Kim So Yeong i Kong Hee Yong z Korei, które zmierzą się z Indonezyjkami Apriyani Rahayu i Siti Fadią Silvą Ramadhanti. 

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w grze mieszanej. Ubiegłoroczni srebrni medaliści Yuta Watanabe i Arisa Higashino (Japonia) zawalczą o finał z Seo Seung Jae i Chae Yu Jung (Korea), a drugi mecz odbędzie się pomiędzy dwoma chińskimi parami. Faworyci i zwycięzcy gry mieszanej z 2022 roku, Zheng Si Wei, i Huang Ya Qiong, zagrają przeciwko Jiang Zhen Bang i i Wei Ya Xin. 

Duński debel Kim Astrup, Anders Kaastrup Rasmussen (fot. 5) 
zapewnił sobie drugi w karierze medal mistrzostw świata, wygrywając dziś z indyjskim duetem Satwiksairaj Rankireddy, Chirag Shetty 21:18 21:19. W jutrzejszym półfinale Duńczycy zmierzą się z chińskim deblem Liang Wei Keng, Wang Chang.

Zob. też:
Duński dzień w Danii
Zmęczenie i zimna krew
Dwupokoleniowy mikst rodzinny z Izraela awansuje w MŚ
Start ku mistrzostwu
As SKB Suwałki i mistrzyni Polski w 2. rundzie MŚ
Zapowiada się mocne wejście singlistów w Kopenhadze


Zob. również album zdjęć z piątego dnia mistrzostw.
Zob. również album zdjęć z czwartego dnia mistrzostw.
Zob. również album zdjęć z trzeciego dnia mistrzostw.
Zob. również album zdjęć z drugiego dnia mistrzostw.
Zob. również album zdjęć z pierwszego dnia mistrzostw.

28. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TotalEnergies BWF World Championships 2023. 21-27 sierpnia 2023. Kopenhaga (Dania). Royal Arena. Zawody kategorii BWF Major Events Grade 1. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Mikael Ropars, Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

© BadmintonZone.pl | zaloguj