O BadmintonZone

BadmintonZone przy pracy: Monika Plata, Agnieszka Pugacewicz, Janusz Rudziński
. InPic

Janusz Rudziński, redaktor

Dziennikarz sportowy, autor publikacji prasowych o badmintonie ("Akademicki Przegląd Sportowy" - "APS". od 1999 r. do dziś, "Gazeta Wyborcza/Gazeta Stołeczna" - do 2003 r.) oraz w serwisach internetowych (BadmintonZone i Badzine). Komentator transmisji telewizyjnych z zawodów badmintonowych (Eurosport, TVP, Polsat).

Instruktor badmintona (1998), certyfikat Badminton Europe's Summer School (2008), licencja trenera PZBad (2010). Od października 1997 do maja 2015 r. kierował sekcją badmintona AZS Uniwersytet Warszawski. Równolegle prowadził zajęcia ze studentami dla Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UW (2007-11).

Wielokrotny medalista turniejów badmintona. M.in. drużynowy mistrz Polski uniwersytetów (1999, 2003), mistrz Polski dziennikarzy w grze podwójnej (1987) i pojedynczej (2004), srebrny medal indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze pojedynczej, gr. 6. (2016) i podwójnej, gr. 2. (1998), brązowy medal indywidualnych mistrzostw Polski weteranów w grze mieszanej, gr. 4. (2006), brązowe medale indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej i mieszanej, gr. 6. (2019), brązowy medal akademickich mistrzostw Warszawy i woj. mazowieckiego w grze podwójnej (2007).

Sędzia badmintona (2002), licencja sędziego liniowego i głównego (2006).

Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim (1979), dr nauk humanistycznych w zakresie socjologii (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, 1994). Pracownik naukowy PAN, obecnie Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych analiz i ekspertyz w dziedzinie public relations.

Złota Odznaka AZS (2003), Brązowa Odznaka PZBad (1997).

Monika Plata, redaktorka

Absolwentka Polonistyki, Dziennikarstwa oraz Logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Licencjonowana przewodniczka miejska po Warszawie.

W Redakcji BadmintonZone od początku istnienia serwisu internetowego.

Krótką przygodę z badmintonem zaczęła w roku 1991 w sekcji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie pod czujnym okiem Andrzeja Zająca. Trzeba przyznać, że nie dawała swojemu trenerowi zbyt wielu powodów do radości, jednak zawiązała wówczas dzięki badmintonowi wiele życiowych przyjaźni. Po kilkuletniej przerwie, w 1998 roku, ponownie odkryła, jaką frajdę sprawia badminton - za sprawą trenera AZS UW i animatora życia badmintonowego na Uniwersytecie Warszawskim - Janusza Rudzińskiego.

Odniosła nawet, ku własnemu zdumieniu, kilka sukcesów badmintonowych - jako studentka i dziennikarka: złoty medal na turnieju uniwersytetów w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych we Wrocławiu (1999), brązowy medal w singlu kobiet na Akademickich Mistrzostwach Warszawy (2001), złoty medal w singlu kobiet na Akademickich Mistrzostwach Warszawy (2003), srebrny medal w singlu kobiet na Akademickich Mistrzostwach Warszawy (2004), mistrzyni Otwartych Mistrzostw Warszawy Media≺ Badminton Cup (2004), mistrzyni Polski dziennikarzy (2004), srebrny medal w deblu kobiet w parze z Agnieszką Pugacewicz na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Województwa Mazowieckiego (2008).

Od 2006 r. instruktorka, a od 2010 licencjonowana trenerka badmintona (od 2006 r. w sekcji AZS UW). Od 2010 r. sędzina PZBad. Złota Odznaka AZS.

Honorowa dawczyni krwi.

Agnieszka Pugacewicz, redaktorka

Współpracuje, sędziuje i fotografuje.

Wszystkie te czynności robi z przyjemnością i dla promocji badmintona, który - podobnie jak tańce Ceilidh - jest dla ludzi w każdym wieku.

Na zdjęciach występuje zwykle w dobrym towarzystwie (patrz foto powyżej).

Maria (Mary) Adynowska, dziennikarka

Studentka historii i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Ze sportem jest jej do twarzy - miłośniczka wszelkiej aktywności fizycznej. Instruktor koszykówki i narciarstwa zjazdowego. Uwielbia badmintona, kocha siatkówkę i szaleje za windsurfingiem. Pracuje jako instruktor i wychowawca na letnich obozach sportowych dla dzieci.

Nie umie żyć bez aparatu fotograficznego - uwielbia robić zdjęcia zwierzętom (szczególnie swoim zwariowanym kotom), ale nie zna się na profesjonalnej fotografii.

Miewa humory i głupie pomysły.

Magdalena Kojder, korespondentka i komentatorka

Przez lata dziennikarka jednego z polskich dzienników, potem PR-owiec i rzecznik prasowy kilku instytucji. Działa teraz w zupełnie innej branży... ale pisanie uzależnia.

Mieszka w Kopenhadze. Wygląda na to, że zabawi tam na dłużej (na zawsze?). Badminton? Od zawsze (z małą przerwą na lekkoatletykę i inne kobiece role).

Sukcesy? Tych jako młodzik już nawet nie pamięta, ale z tych ostatnich jest niezwykle dumna - Mistrzyni Polski Weteranów 2012 w mikście, Akademicka Mistrzyni Śląska 2012 w singlu, Akademicka Mistrzyni Śląska w singlu i deblu - 2013, Mistrzyni Polski Dziennikarzy 2006.

Machanie rakietką także uzależnia. Macha i w Danii. W końcu to prawdziwa mekka europejskiego badmintona!

Martyna Żmijewska

Studentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Licencjonowana zawodniczka, wychowanka klubu UKS Dwójka Wesoła. W 2015 roku ukończyła kurs instruktora badmintona. Prowadzi głównie zajęcia z dziećmi, co sprawia jej największą przyjemność. Ponadto wielbicielka sportów i podróży, która bardzo lubi udzielać się społecznie w wolontariatach.

Paweł Staręga, fotograf

Zawsze tam, gdzie...
trzeba opiekować się
słabszym

widzieć dalej
niż wszyscy

walczyć
z hipokryzją

wezwij
CZŁOWIEKA Z PRAGI

Kuba Pochrybniak, informatyk

Ja tu tylko sprzątam.

© BadmintonZone.pl | zaloguj