2022-09-22, Lublin
Wiktorie godnie zwyciężają
W drugim dniu międzynarodowych mistrzostw Polski w badmintonie (ORLEN Polish International 2022) kontynuowano kwalifikacje i rozpoczęto turnieje główne gier pojedynczych oraz miksta. Do dalszych rund awansowali Wiktoria Dąbczyńska, Dominik Kwinta i para Paweł Śmiłowski, Wiktoria Adamek.

Rozstawiona z siódemką Wiktoria Dąbczyńska (fot. 1) pokonała Tsai Hsin-Pei z Tajwanu i w drugiej rundzie zmierzy się z inną reprezentantką tego kraju, Tung Ciou-Tong. Mniej szczęścia miała Joanna Podedworny, która uległa Holenderce Jaymie Laurens po trzysetowym pojedynku.

Do turnieju głównego awansował dziś Dominik Kwinta (fot.2) pokonując rówieśnika Ze Xi Sean Ngu z Malezji. Następnie skutecznie rozprawił się z Hiszpanem Ernesto Baschwitzem (nr 280 BWF), nadal nie tracąc seta w żadnym z meczów w Lublinie.

W grze mieszanej rozstawieni z dwójką Paweł Śmiłowski i Wiktoria Adamek pokonali duet Alvaro Leal, Paula Lopez i pozostali jedyną parą mieszaną z Polski w tych mistrzostwach. Turniejowe gry podwójne kobiet i mężczyzn z obfitą reprezentacją polskiej kadry rozpoczną się w piątek.

Zob. też:
Danielak zagrał na maksa (1. dzień Polish International)
oraz album zdjęć z 1. dnia zawodów na FB Badzine Poland; album zdjęć z 2. dnia zawodów na FB Badzine Poland.

Międzynarodowe mistrzostwa Polski w badmintonie. ORLEN Polish International 2022. 21-25 września 2022. Lublin. Hala Sportowo-Widowiskowa Uniwersytetu Medycznego, ul. Witolda Chodźki 15 w Lublinie. Kategoria BWF: International Series. Pula nagród: 5 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj