2022-09-15, Kuala Lumpur
Ogłoszono system kwalifikacji do AirBadmintona na Bali
Światowa Federacja Badmintona (BWF) i Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich (ANOC) udostępniły dziś system kwalifikacji do inauguracji AirBadmintona na Światowych Igrzyskach Plażowych ANOC (ANOC World Beach Games 2023) na Bali w Indonezji, które odbędą się w dniach 5-12 sierpnia 2023 r.

W mistrzostwach AirBadmintona na Bali w 2023 r. wystartuje 72 sportowców (36 mężczyzn i 36 kobiet) w czterech konkurencjach medalowych: trójka mężczyzn, trójka kobiet, mikst i turniej drużyn mieszanych (w którym punkty kolejnych spotkań kumulują się — przyp. red.). W sztafecie mieszanej i grze podwójnej mieszanej wezmą udział zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do trójek mężczyzn i kobiet.

Limity miejsc dla trójek mężczyzn i kobiet będą oparte na oficjalnych światowych rankingach drużynowych BWF od 2 stycznia 2023 roku. Narodowe Komitety Olimpijskie (NKOl) mogą również kwalifikować sportowców w ramach Pięciu Kontynentalnych Zawodów Kwalifikacyjnych, które odbędą się na początku 2023 roku. Okres kwalifikacyjny kończy się 12 czerwca 2023 roku.

Kraj przyjmujący, czyli Indonezja, ma zagwarantowane jedno zgłoszenie dla trójek mężczyzn i jedno zgłoszenie dla trójek kobiet, pod warunkiem, że spełnią kryteria kwalifikacyjne.

Sekretarz generalny BWF Thomas Lund powiedział, że jest to ważny kamień milowy dla sportu po uruchomieniu AirBadmintona w maju 2019 roku. - AirBadminton rozgrywany na piasku zapewnia ekscytujący, umiejętny, intensywny poziom gry, a biorąc pod uwagę tak znakomitą historię badmintona w Indonezji, spodziewamy się, że nasz pierwszy występ na World Beach Games na Bali będzie ekscytujący – powiedział. - Zachęcam graczy z całego świata do skontaktowania się z ich narodowym związkiem i narodowym komitetem olimpijskim, aby dowiedzieć się, jak się zaangażować. Możesz być aktualnym graczem na poziomie krajowym, a nawet niedawno wycofanym mistrzem — dodał Lund.- Chcemy, aby jak najwięcej osób wypróbowało AirBadminton. To nowa droga rywalizacji. Przewidujemy, że AirBadminton będzie się rozwijał bardzo szybko i postrzegamy Bali 2023 jako świetną odskocznię dla większej liczby turniejów i większego uczestnictwa — podsumował sekretarz generalny BWF.

Szczegóły dotyczące pięciu kontynentalnych zawodów kwalifikacyjnych zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Zob. też:
(Air)Badmintonowa plaża na Bali w 2023 r.

Fot. © BWF

bwf, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj