2022-09-14
Jordan Hart wróciła do macierzy
Po około rocznej współpracy w Polsce singlistka Jordan Hart wróciła do walijskiej flagi narodowej.

Klasyfikowana w okolicach siódmej dziesiątki rankingu BWF Hart trenowała z polską kadrą od wiosny ubiegłego roku. Po kilku miesiącach zaczęła występować również w międzynarodowych turniejach, najczęściej jako jedyna reprezentantka Polski.

Pierwsze wrażenia z trenowania w Józefosławiu wskazywały na zadowolenie Hart ze zmiany środowiska, w którym szczególnie przypadła jej do gustu intensywność treningów (zob."Jestem szczęściarą, że mogę trenować w Polsce").

Ostatni raz pod polską flagą wystąpiła w lipcowych turniejach w Azji, kończąc występy na pierwszych rundach otwartych mistrzostw Singapuru oraz Tajpeju.

Jordan Hart zakończenie misji w Polsce uzasadnia następująco: - Dziękuję Polskiemu Związkowi Badmintona za umożliwienie mi trenowania i startowania pod polską flagą. W ciągu ostatnich kilku miesięcy odbyłam długie rozmowy z moim trenerem i rodziną, po których zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest powrót do flagi Walii. Bardzo miło wspominam swój pobyt w Polsce i życzę zawodnikom i Związkowi ogromnych sukcesów na przyszłość. Dziękuję Wam!

Na czoło rankingu singlistek z Polski ponownie wysunęła się Wiktoria Dąbczyńska (126. BWF). 

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj