2022-08-10, Kuala Lumpur
Po losowaniu MŚ
W siedzibie BWF w Kuala Lumpur przeprowadzono w środę transmitowaną na żywo ceremonię losowania mistrzostw Świata TotalEnergies BWF 2022. Czempionat zostanie rozegrany od 22 do 28 sierpnia w Tokyo Metropolitan Gymnasium, a udział w nim weźmie 363 zawodników z 47 krajów, wśród których nie ma Polski.
Zob. wyniki losowania:

Najlepsi zawodnicy i obrońcy tytułu mieli przeważnie względnie dobre losowanie. 

Viktor Axelsen, numer jeden na świecie w singlu, ma w tym sezonie 31 wygranych meczów. 
W drugiej rundzie może zmierzyć się z półfinalistą Igrzysk Wspólnoty Narodów, Jasonem Teh z Singapuru.

Dwukrotni mistrzowie świata w mikście, Chińczycy Zheng Si Wei i Huang Ya Qiong, zjawią się w Tokio po sześciu wygranych turniejach z rzędu. Znajdują się w tej samej połówce losowania co ich rodacy i pogromcy z igrzysk olimpijskich Wang Yi Lyu i Huang Dong Ping.

Po niespodziewanym braku medalu na zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich mistrzyni świata w singlu kobiet z 2021 roku Akane Yamaguchi szuka kolejnego rewanżu za klęskę w IO, tym razem na własnym terenie. 
Carolina Marin (Hiszpania), He Bing Jiao (Chiny), An Se Young (Korea) oraz mistrzyni Igrzysk Wspólnoty Narodów Pusarla Venkata Sindhu (Indie) będą próbowały zablokować jej drogę do finału.

Historia turnieju

Swego rodzaju paradoksem historii jest to, że Japonia nigdy nie była gospodarzem mistrzostw świata BWF aż do teraz, co dziwi, biorąc pod uwagę jej badmintonową tradycję i doświadczenie w organizacji innych dużych imprez.

Japonia ma intrygujący związek z mistrzostwami świata. W dekadzie poprzedzającej prapremierę czempionatu w szwedzkim Malmo Japonia była dominującą siłą w konkurencjach kobiecych, zanim doświadczyła długiej posuchy.

Po inauguracyjnym roku, kiedy to Etsuko Toganoo i Emiko Ueno zdobyły tytuł w deblu kobiet, minęło aż 40 lat zanim kolejna Japonka, Nozomi Okuhara, stanęła na szczycie.

Obrońcy tytułu

Gra pojedyncza mężczyzn
Loh Keah Yew (25 lat), Singapur
Gra pojedyncza kobiet
Akane Yamaguchi (25), Japonia
Gra podwójna mężczyzn
Takuro Hoki (27), Yugo Kobayashi (27), Japonia
Gra podwójna kobiet
Chen Qing Chen (25), Jia Yi Fan (25), Chiny
Gra mieszana
Dechapol Puavaranukroh (25), Sapsiree Taerattanachai (30), Tajlandia.

27. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TotalEnergies BWF World Championships 2022. 22-28 sierpnia 2022. Tokio (Japonia). Zawody kategorii BWF Events. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. 
© BadmintonPhoto.com / BWF (live)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj