2022-08-10, Lublana
Seniorskie granie w gorącej Lublanie
Na półmetku rywalizacji Mistrzostw Europy Seniorów w badmintonie w Lublanie wciąż w grze pozostaje wielu naszych reprezentantów. Od czwartku rozgrywane będą ćwierćfinały. W upalnej stolicy Słowenii mecze trwają od niedzieli. Na starcie stanęło 32 reprezentantów Polski.

W pierwszym dniu mistrzostw swoje mecze niemal wszyscy rozgrywali w grach mikstowych. Do dalszej rundy przechodzili kolejno: Magdalena Koba i Krzysztof Walenda w kat. 45+, Monika Kowalczyk z duńskim partnerem (Lars Rusz Kaysen) w kat. 35+, 
Magdalena Kojder i Słamowir Hetmański w kat. 40+, Artur Pupin wraz z ukraińską partnerką (Kateryna Kułynycz) w kat. 45+, Jarosław Ociepa wraz z Ewą Golańską w kat. 55+, Małgorzata Kabarowska z portugalskim partnerem (Jorge Azevedo) w kat. 55+ oraz Beata Szczecina-Krutz z austriackim zawodnikiem (Ernst Liska), także w kat. 55+. 

Wygrywały także deble w kat. 35+, Agata Kornacka i Monika Kowalczyk oraz w kat. 40+ Sławomir Hetmański i Artur Pupin. Ponadto Magdalena Kojder wraz z duńską partnerką (Ulla Pedersen) w kat. 40+. Niewiele zabrakło parze Tomasz Stopa, Marek Gałczyński (50+), która w trzech setach uległa norweskiemu deblowi 16:21, 21:12, 18:21. 

Gorzej poszło singlistom. Jedynie Adam Grzesiak i Andrzej Struensee wygrali swoje mecze singlowe tego dnia, odpowiednio w kat. 45+ i 65+.

Kolejne dni to dalsze sukcesy mikstów. W najlepszej szesnastce są już Magdalena Kojder i Sławomir Hetmański, którzy po trudnym meczu pokonali niemiecką parę 21:19, 15:21, 21:17 i w meczu o ćwierćfinał zmierzą się z rozstawionymi z numerem trzy Duńczykami. Podobnie jak Dorota Grzejdak i Marek Gałczyński także zmierzą się z numerem trzy, Anglikami. Z numerem 5/8 z Niemiec zagrają Jarosław Ociepa i Ewa Golańska. Wszystkie mecze rozgrywane będą w czwartek od godz 9.00. Do tego o ćwierćfinał zagrają wyżej wspomniane pary. Artur Pupin z partnerką z Ukrainy, którzy niespodziewanie pokonali już w pierwszej rundzie parę z Danii. Monika Kowalczyk z duńskim partnerem, Małgorzata Kabarowska z Portugalczykiem i Beata Szczecina z Austriakiem. Ich mecze także w czwartek rano. 

Już o medal zagrają w czwartek Sławomir Hetmański i Artur Pupin. W czwartkowym ćwierćfinale spotkają się z rozstawionymi z numerem trzy Niemcami. 

W singlu grają jeszcze: Dorota Grzejdak, Ewa Golańska, Maria Brzeźnicka oraz Paweł Gasz. Ich mecze w środę po południu. W środę rano odpadł Krzysztof Walenda, który zaprezentował się bardzo dobrze, ulegając dopiero w trzech setach faworyzowanemu Anglikowi.

Indywidualne Mistrzostwa Europy seniorów w badmintonie. 2022 European Senior Championships. 7-13 sierpnia 2022. Lublana (Słowenia). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Magdalena Kojder, BadmintonZone.pl (live)

Magdalena Kojder

© BadmintonZone.pl | zaloguj