2022-08-04
(Air)Badmintonowa plaża na Bali w 2023 r.
AirBadminton zadebiutuje podczas ANOC World Beach Games Bali 2023 w przyszłym roku.
Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich (ANOC) zaanonsowało dziś AirBadminton jako jeden z czterech nowych sportów, które zostaną włączone do programu sportowego w 2023 roku.

AirBadminton został wybrany w oparciu o podstawowe kryteria: program powinien zawierać sporty plażowe, które mogą być dostarczane w sposób zrównoważony i zgodnie z celem igrzysk, aby kierować się do młodzieży i integracji.

Prezes BWF Poul-Erik Høyer powiedział, że jest to ważny kamień milowy dla tej dyscypliny sportu po wprowadzeniu w życie AirBadmintona w maju 2019 roku.

- Pracujemy nad koncepcją badmintona na świeżym powietrzu od wielu lat, a przyjęcie zawierającej w sobie czynnik sportowej rywalizacji wersji AirBadmintona na World Beach Games jest sygnałem, że ta dyscyplina sportu jest tutaj na stałe — powiedział Høyer, dodając: — World Beach Games to wyjątkowa okazja do zaprezentowania AirBadmintona jako dynamicznej gry, która jest dostępna dla wszystkich- AirBadminton na piasku zapewnia wciągający, wymagający dużej zręczności, intensywny poziom gry, 
a przy tak dumnej tradycji badmintona w Indonezji oczekujemy, że nasz prapremierowy występ na World Beach Games w Bali będzie ekscytujący.


AirBadminton na Bali 2023 będzie miał na liście startowej 72 osoby (36 mężczyzn i 36 kobiet) w czterech konkurencjach medalowych: trójki mężczyzn, trójki kobiet, miksty i turniej drużyn mieszanych.

Sekretarz generalna ANOC Gunilla Lindberg powiedziała: — Jesteśmy podekscytowani, że AirBadminton jest po raz pierwszy częścią ANOC World Beach Games.
Dodała także: — AirBadminton to młoda i dynamiczna dyscyplina sportu, która już zyskuje dużą popularność. Jest dostępna dla wszystkich i zapewni większej liczbie narodowych komitetów możliwość zakwalifikowania się do ANOC World Beach Games Bali 2023.

BWF finalizuje prace nad systemem kwalifikacji do ANOC World Beach Games Bali 2023. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone członkom BWF w odpowiednim czasie.

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj