2022-07-05
BWF świętuje 1. Światowy Dzień Badmintona
Tysiące ludzi podniosły dziś badmintonową rakietę w ramach inauguracyjnych obchodów Światowego Dnia Badmintona.

W sumie zaplanowano 199 oficjalnych, zarejestrowanych imprez w 60 krajach, dając ludziom i społecznościom możliwość doświadczenia zabawy i integracyjnego badmintona, często po raz pierwszy. 

Chociaż imprezy różniły się wielkością, lokalizacją i celem, to łączącą je ideą było świętowanie i promowanie badmintona dla wszystkich. 

Prezes Światowej Federacji Badmintona (Badminton World Federation — BWF) Poul-Erik Høyer podziękował społeczności badmintonowej za zaangażowanie. 

- Światowy Dzień Badmintona zapewnia nam wyjątkową okazję do jednoczesnego świętowania i promowania sportu, który kochamy, zachęcając więcej osób do podniesienia rakiety — powiedział prezes Høyer. 

I dodał: — To było fantastyczne, zobaczyć tak wiele osób angażujących się i próbujących gry w badmintona. 

Jesteśmy bardzo dumni, że badminton jest integracyjnym sportem dla wszystkich i chciałbym podziękować wszystkim naszym członkom, partnerom, zawodnikom, trenerom i wolontariuszom za uczestnictwo w tym święcie. 

Mamy nadzieję, że dzięki sztandarowym projektom, takim jak Shuttle Time i AirBadminton, frekwencja na imprezach będzie będzie nadal rosła — podsumował prezes BWF. 

To właśnie ponad 87 lat temu, 5 lipca 1934 roku, została założona Międzynarodowa Federacja Badmintona (wówczas IBF, obecnie BWF).

W uznaniu tej znaczącej daty i aby uczynić ten dzień świętem dla badmintona na całym świecie, Światowy Dzień Badmintona będzie teraz odbywał się każdego 5 lipca.

Zob. też: Inauguracja Światowego Dnia Badmintona w lipcu 2022.

Fot.: BWF

BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj