2022-06-14, Dżakarta
Axelsen nie zwalnia tempa
Mistrz olimpijski Viktor Axelsen (fot.) nadal nie daje szans rywalom. Po zmiażdżeniu oporu na zakończonym w niedzielę Indonesia Masters Duńczyk rozpoczął od mocnego uderzenia na Indonesia Open, deklasując niezłego przecież Japończyka Kantę Tsuneyamę 21:8 21:4.

Na razie więc Axelsen zmierza pewnie ku obronie tytułu. Tytułu nie obroni tajlandzki mikst Dechapol Puavaranukroh, Sapsiree Taerattanachai. Aktualni mistrzowie świata zaliczyli kolejną wpadkę. 
Tydzień temu odpadli od razu z Indonesia Masters za sprawą francuskiej pary Thom Gicquel, Delphine Delrue. Teraz nie potrafili dobić wyczerpanych Malezyjczyków, Goh Soon Huata i Lai Shevon Jemie (fot. 2-3), którzy — zwłaszcza Goh (ponoć jedna z ofiar zatruć pokarmowych w Dżakarcie) — jechali w końcówce "na oparach" i padli na końcu na kort nie tylko z radości po wygranej 21:18 7:21 22:20.

Zeszłoroczny przeciwnik Axelsena w finale, Singapurczyk Loh Kean Yew (aktualny mistrz świata), też awansował do drugiej rundy, choć miał kłopoty w drugim secie (21:12 23:21) z Koreańczykiem Heo Kwang Hee, pamiętnym pogromcą Momoty w Tokio.

Wysokiej formy na razie nie ujawniła Carolina Marin (Hiszpania). Pokonała jednak Dunkę Julie Dawall Jakobsen 21:17 21:17.

Otwarte mistrzostwa Indonezji w badmintonie.  EAST VENTURES Indonesia Open 2022, 14-19 czerwca 2022, Dżakarta (Indonezja). Istora SenayanTurniej z cyklu HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród: 1,25 mln dol. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.

Fot. Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj