2022-05-10, Bangkok
Ostrożny test Caroliny Marin
Na finałowym turnieju Pucharu Thomasa i Pucharu Uber (mistrzostwa świata drużyn męskich i żeńskich) poznaliśmy już komplet ćwierćfinalistów, choć jeszcze nie wiadomo w każdym przypadku, kto będzie rozstawiony w losowaniu fazy pucharowej.

Zakończyły się już rozgrywki grupy B Pucharu Uber. Awans z pierwszego miejsca uzyskały Chinki, pokonując w decydującym spotkaniu Tajwanki, awansujące zatem z miejsca drugiego. Trzecie miejsce, niedające wyjścia z grupy, wywalczyły Hiszpanki. Dopiero w tym spotkaniu wystąpiła wielka
Carolina Marin (fot. 1-2), której oszczędzono — jak zapewne uznano — przedwczesnych (po wyleczeniu kontuzji)  konfrontacji z mistrzynią olimpijską z Tokio — Chen Yu Fei (3. BWF) — i wicemistrzynią z Tokio — Tai Tzu Ying (2. BWF). Marin wygrała 21:12 21:18 z Hsuan-Yu Wendy Chen (fot. 3), a Hiszpanki zakończyły udział w mistrzostwach zwycięstwem nad Australijkami 4:1.

Także zakończono rywalizację w grupie C Pucharu Uber, gdzie pierwsze miejsce zapewniły sobie Tajlandki po wygranej z Dunkami.

Natomiast z grupy A awansują na pewno Japonki i Indonezyjki, a z grupy D Koreanki i Hinduski. O pierwszym miejscu i rozstawieniu zadecydują ich bezpośrednie spotkania w środę.
W Pucharze Thomasa w ćwierćfinałach zagrają Indonezyjczycy i Koreańczycy (z grupy A), Duńczycy i Chińczycy (z grupy B), Tajwańczycy i Hindusi (z grupy C) oraz Japończycy i Malezyjczycy (z grupy D). Zwycięzców grup eliminacyjnych poznamy w środę. Następnie zostanie dokonane losowanie par ćwierćfinałowych.

Wyniki turnieju finałowego Pucharu Thomasa (dzień 3.), 10.05.2022
Japonia — Anglia 5:0
Dania — Francja 5:0
Chiny Algieria 5:0
Malezja — USA 5:0

Wyniki turnieju finałowego Pucharu Uber (dzień 3.), 10.05.2022
Japonia — Francja 5:0
Indonezja — Niemcy 5:0
Indie — USA 4:1
Korea — Kanada 4:1
Chiny — Tajpej 5:0
Tajlandia — Dania 5:0
Hiszpania — Australia 4:1
Malezja — Egipt 5:0


Mistrzostwa świata drużyn męskich (Puchar Thomasa — Thomas Cup) i żeńskich w badmintonie (Puchar Uber — Uber Cup). TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup Finals 2022. 8-15 maja 2022. Bangkok (Tajlandia). Kategoria: Grade 1 — Team Tournaments. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Raphael Sachetat, Erika Sawauchi © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj