2022-05-06, Bangkok
Powrót do normalnego rytmu
Uczestnicy finałów mistrzostw świata drużyn męskich i żeńskich w badmintonie (Puchar Thomasa i Puchar Uber) przybyli do stolicy Tajlandii — Bangkoku — i trenują.

Finały TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup 2022 rozpoczną się w niedzielę 8 maja w Bangkoku (Tajlandia). Podobnie jak to miało miejsce z zakłóconą chronologią czy nazewnictwem igrzysk olimpijskich w Tokio, również Thomas & Uber Cup Finals wyszły wcześniej z powodu pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 ze swego typowego rytmu.
 Normalnie powinny być rozgrywane co dwa lata, tymczasem obecny turniej jest rozgrywany już kilka miesięcy po poprzednim. Chodzi o to, że edycja 2020 została przełożona na 2021 rok i stąd pewne zamieszanie w kalendarzu.

Na fot. 1 wicelider rankingu światowego Kento Momota (Japonia) podczas piątkowego treningu drużyny w Bangkoku. 

Na fot. 2 japoński trener Choi Sangbeom i singlistki reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni: Sayaka Takahashi oraz Nozomi Okuhara.


Na fot. 3 reprezentantki Francji (
Vimala Heriau, Emilie Vercelot, Leonice Huet, Yaelle Hoyaux, Flavie Vallet).

Zob. też: USA zamiast Kiwi.

Mistrzostwa świata drużyn męskich (Puchar Thomasa — Thomas Cup) i żeńskich w badmintonie (Puchar Uber — Uber Cup). TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup Finals 2022. 8-15 maja 2022. Bangkok (Tajlandia). Kategoria: Grade 1 — Team Tournaments. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj