2022-05-04
USA zamiast Kiwi
Niespodziewanie w finałach mistrzostw świata drużyn męskich w badmintonie (Puchar Thomasa) wystąpią aż dwa zespoły amerykańskie. Otóż, jak poinformowała Światowa Federacja Badmintona (BWF), drużyna Nowej Zelandii wycofała się z Finałów Pucharu Thomasa BWF 2022 z powodu niemożności uczestnictwa znacznej liczby członków jej składu.

Tymczasem żaden inny kraj Oceanii nie był w stanie podjąć się roli zastępcy. Hongkong, Chiny i Hiszpania były następne w kolejce na podstawie światowych rankingów, ale i one odmówiły. 

Ostatecznie drużyna Stanów Zjednoczonych potwierdziła swój udział i zajmie miejsce w Grupie D Pucharu Thomasa obok Japonii, Malezji i Anglii. 

Dodajmy, że w mistrzostwach świata drużyn żeńskich (Puchar Uber) też zagrają przedstawicieli Ameryki: zespoły Kanady i USA, i to nawet w tej samej grupie eliminacyjnej.

Finały TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup 2022 rozpoczną się w niedzielę 8 maja w Bangkoku (Tajlandia).

Na fot. Puchar Thomasa eksponowany podczas rozgrywanych również w Bangkoku, ale w 2018 roku, drużynowych mistrzostw świata.

Mistrzostwa świata drużyn męskich (Puchar Thomasa — Thomas Cup) i żeńskich w badmintonie (Puchar Uber — Uber Cup). TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup Finals 2022. 8-15 maja 2022. Bangkok (Tajlandia). Kategoria: Grade 1 — Team Tournaments. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj