2022-04-27, Madryt
Ćwierćfinały ME bez Biało-Czerwonych
Ostatni reprezentanci Polski pożegnali się w 1/8 finału z indywidualnymi mistrzostwami Europy w badmintonie (2022 European Badminton Championships). Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak nie stawiły skutecznego oporu francuskiemu deblowi Margot Lambert, Anne Tran (fot. 1, 2), przegrywając 6:21 14:21.

Wiktoria Adamek i Paweł Śmiłowski po wyrównanym pierwszym secie z rozstawionym z numerem sześć duńskim mikstem 
Mikkel Mikkelsen, Rikke Soby (fot. 3, 4) nie potrafili dotrzymać kroku faworytom w drugiej odsłonie spotkania, co dało końcowy wynik 21:18 21:9 na korzyść Duńczyków.

Z turniejem pożegnała się wspierająca w naszej Lotto Ekstralidze SKB Litpol-Malow Suwałki Ukrainka Maria Ulitina. Była ona kompletnie bezradna w pojedynku z największą gwiazdą singla pań, rozstawioną z numerem jeden reprezentantką gospodarzy Caroliną Marin (fot. 5), która broni tytułu mistrzyni Europy i chce sięgnąć po już szósty. Marin pozwoliła Ulitinie na uzbieranie siedmiu punktów w pierwszym secie i ośmiu w drugim.
Środowe konfrontacje izraelsko-holenderskie przyniosły wielki sukces Mishy Zilbermanowi. Izraelczyk notowany na 48. miejscu listy światowej zrewanżował się Markowi Caljouwowi za porażke na igrzyskach olimpijskich w Tokio i awansował do ćwierćfinału z wynikiem 21:16 15:21 21:16. Prawdę mówiąc, Holender raczej nie potrafi grać z Zilbermanem, bo w tej chwili  bilans ich spotkań wynosi już 3:1 na korzyść Izraelczyka.

To, co udało się Mishy w singlu, było niemożliwe w mikście, gdzie w parze ze swoją mamą i trenerką Svetlaną
 przegrał z rozstawionym z numerem pięć duetem holenderskim Robin Tabeling, Selena Piek 15:21 7:21.

Zob. też:

Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2022 European Badminton Championships. 25-30 kwietnia 2022.
 Madryt (Hiszpania). Hala CDM Gallur. Zob. wyniki reprezentantów Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj