2022-04-26, Madryt
Tryumfalny powrót Caroliny Marin?
Ekstraligowa zawodniczka Sportowej Politechniki Gdańsk Katerina Tomalova (Czechy) stała się pierwszą ofiarą słynnej Caroliny Marin (fot. 1, 2) na indywidualnych mistrzostwach Europy w badmintonie. Hiszpanka potrzebowała pół godziny, by wygrać 21:10 21:6. Mistrzyni olimpijska z Rio, trzykrotna mistrzyni świata, chce w Madrycie sięgnąć po swój szósty złoty medal na europejskim czempionacie.

Ze zmiennym szczęściem grają rodacy Marin. Definitywnie odpadła Clara Azurmendi, która po niespodziewanej porażce singlowej zawiodła również w deblu w parze z Beatriz Corrales. Hiszpanki przegrały z Francuzkami, Flavie Vallet i Emilie Vercelot 21:10 18:21 16:21. Odpadł także Pablo Abian, znany w Polsce ze świetnych występów w Polish Open, a ostatnio też ze zwycięstw w Lotto Ekstralidze w barwach ABRM Warszawa. Hiszpan przegrał z Anglikiem Tobym Pentym 16:21 21:11 18:21. Za to w singlu utrzymali się w turnieju wspomniana Corrales i Luís Enrique Penalver, który uporał się z Czechem Janem Loudą 21:17 18:21 21:10.

Oprócz Abiana także inni obcokrajowcy z polskiej Ekstraligi mieli okazję wystąpić w Madrycie. Ukrainiec Daniło Bosniuk (w lidze wspiera SKB Litpol-Malow Suwałki) przegrał z poniedziałkowym pogromcą Mikołaja Szymanowskiego Holendrem Joranem Kweekelem 16:21 14:21. Z kolei najlepsza singlistka Ukrainy Maria Ulitina (SKB) wyeliminowała Portugalkę Sonię Goncalves 19:21 21:17 21:16. Stanowiąca w ekstraklasie mocny punkt Hubala Białystok Ukrainka Polina Buhrowa nie miała szans z jedną z głównych faworytek singla, Dunką Mią Blichfeldt — 13:21 7:21.
Jak na razie bardzo dobre przygotowanie wykazują badmintoniści Francji. Do tej pory nikt z nich nie odpadł w grach podwójnych, a w singlach porażki odnotowali jedynie w starciach z faworytami. Alex Lanier przegrał z mistrzem olimojskim Viktorem Axelsenem (Dania), a Marie Batomene z rozstawioną z numerem siedem Dunką Line Højmark Kjaersfeldt. Oprócz wspomnianych wcześniej deblistek Vallet i Vercelot wygrała także chociażby para Margot Lambert, Anne Tran, dzięki czemu zagra z naszymi Kornelią Marczak i Dominiką Kwaśnik.

Zob. też:

Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2022 European Badminton Championships. 25-30 kwietnia 2022. Madryt (Hiszpania). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj