2022-01-26
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
JEST NAM ZWYCZAJNIE PRZYKRO

26.01.2012. Redakcja BadmintonZone otrzymała prośbę o publikację oświadczenia, które powstało w reakcji na tekst red. Jacka Jagodzińskiego pt. "MMP Juniorów", zamieszczony na stronie internetowej: www.badminton.pl.

Jako kadra narodowa juniorów, która brała udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2012 w Płocku, wyrażamy żal i smutek w związku ze słowami pana Jacka Jagodzińskiego, który prześmiewczo i arogancko wypowiedział się na swojej stronie internetowej na temat naszego występu, obrażając zarówno kadrę U-19, jak i uczestników ostatnich Mistrzostw Europy 2011 U-17, a także obrażając gości z zagranicy, nazywając ich "gwiazdami" i "średniakami z Europy".

Mamy świadomość niezadowolenia Związku z wyników i szanujemy słowa Prezesa Polskiego Związku Badmintona, który w sposób grzeczny i zrozumiały na nasz temat się wypowiedział.
Chcemy zaznaczyć, że to my, zawodnicy, wylewamy pot na treningach, martwimy się o to, aby się wyspać, bo przecież rano mamy szkołę, zaniedbujemy rodzinę itp.

Nie uważamy się za ważnych, bo wielu z nas zagrało poniżej oczekiwań, jeszcze jesteśmy młodzi i mamy mało do powiedzenia, lecz mimo wszystko stwierdzenie, że "pokazaliśmy brak klasy" jest szerokim nadużyciem, bo przecież m.in. Krzysztof Jakowczuk, Mateusz Świerczyński, Miłosz Bochat, Wojciech Buczyński i kilku innych pokazali naprawdę świetne widowisko, przegrywając mecze 3-setowe nieznaczną różnicą punktów (26:24 czy 28:26) z późniejszymi medalistami; w dodatku wielu z nas ma jeszcze przed sobą kilka lat w kategorii juniora.
Podsumowując, chcemy powiedzieć, że jest nam zwyczajnie smutno i przykro, że wypowiedział się Pan o nas w taki sposób, bo przecież nie każdemu zawsze wszystko wychodzi...

                                                    Członkowie KNJ
(imiona i nazwiska znane Redakcji)

Źródło ilustracji: www.badminton.pl

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj