2022-01-25, Kuala Lumpur
Planowana bańka drużynówki Azji 2022
2022 Selangor Badminton Asia Team Championships (BATC), czyli drużynowe mistrzostwa Azji, odbędą się wkrótce (15-20 lutego 2022 r.) w Setia City Convention Centre w Malezji, a ich gospodarzem jest Malezyjski Związek Badmintona, wspierany przez samorząd stanu Selangor. Turniej ten posłuży jako azjatyckie eliminacje do Pucharu Thomasa i Uber 2022, który odbędzie się w Bangkoku (Tajlandia).

Badminton Asia, czyli azjatycka konfederacja badmintona, ma kompetencje do organizacji już  czwartej edycji drużynowych mistrzostw Azji w Malezji, od czasu ich inauguracji w 2016 roku. Za dobrą praktykę posłużą doświadczenia przeprowadzonych z sukcesem 2 cykli turniejów w 2021 roku podczas pandemii Covid-19: w Tajlandii na początku roku oraz w Indonezji na jego zakończenie.

W styczniu 2021 roku Tajlandzki Związek Badmintona (BAT) zorganizował trzy turnieje z rzędu: Yonex Thailand Open (12-17 stycznia), Toyota Thailand Open (19-24 stycznia) oraz BWF World Tour Finals (27-31 stycznia). Pod przewodnictwem prezydent BAT, pani Khunying Patama Leeswadtrakul, wszystkie turnieje z powodzeniem odbyły się w Impact Arena w Park Kret, Nonthaburi w Bangkoku. W trakcie imprezy obowiązywały surowe protokoły zdrowotne, traktujące bezpieczeństwo graczy i organizatorów jako najwyższy priorytet. To pierwszy raz, kiedy system baniek (bubbles) został wprowadzony podczas zawodów badmintona, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19.

Po sukcesie trzyetapowego turnieju w Tajlandii w listopadzie 2021 r., w systemie bańkowym odbyły się również kolejne trzy turnieje z rzędu. Indonezyjski Związek Badmintona (PBSI) był gospodarzem Indonesia Badminton Festival na Bali: Indonesia Masters (16-21 listopada), Indonesia Open (23-28 listopada) oraz finałów BWF World Tour (1-5 grudnia). Wszystkie te turnieje z powodzeniem odbyły się w Bali International Convention Center.

W przypadku Drużynowych Mistrzostw Azji Selangor 2022, Malezyjski Związek Badmintona (BAM) zastosuje surowe protokoły zdrowotne zgodnie ze standardem Światowej Federacji Badmintona (BWF) i przepisami rządu Malezji. Zawodnicy i oficjele z całej Azji wezmą udział i będą walczyć o tytuł najlepszej drużyny Azji.

Badminton Azja jest obecnie reprezentowana przez 43 stowarzyszenia członkowskie z 5 podregionów w całej Azji: Azja Wschodnia, Azja Południowo-Wschodnia, Azja Zachodnia, Azja Środkowa i Azja Południowa. Jako organ zarządzający Badminton Asia koncentruje się na promowaniu, zarządzaniu i rozwijaniu sportu w Azji zgodnie z zasadami specyficzności i uniwersalności.
Strona internetowa: www.badmintonasia.org
Facebook: www.facebook.com/BadmintonAsiaC

Badminton Asia, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj