2022-01-22, Płock
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
WIKA DWOI SIĘ I TROI

22.01.2012. Francuzi i reprezentanci Rosji triumfowali podczas finałów 23. Międzynarodowych Mistrzostw Juniorów, które zakończyły się w niedzielę w Płocku.
Dominację zawodników z tych krajów udało się przełamać tylko w singlu mężczyzn, w którym spotkali się Austriak Matthias Almer i Słowak Matej Hlinican. W decydującej rozgrywce lepszy okazał się ten pierwszy.

Dobrze spisała się również Wiktoria Worobiowa (fot.), która zdołała wspiąć się na najwyższe podium aż w dwóch kategoriach — w deblu w parze z Francuzką Stacey Guerin i w mikście razem z Rodionem Kargajewem. W singlu grająca w barwach Rosji eks-Białorusinka musiała uznać wyższość Delphine Lansac.

Co ciekawe, mentorem Worobiowej był jej partner mikstowy Rodion Kargajew, który dopingował ją podczas meczów i udzielał wskazówek w przerwach. Rosjanie, w przeciwieństwie do świetnie obstawionej szkoleniowcami ekipy francuskiej, przyjechali tylko we dwójkę, bez trenera. Niemniej nasi wschodni sąsiedzi, co widać po wynikach, nie wydawali się zagubieni. Świetnie zorganizowana musi być zwłaszcza Worobiowa, która oprócz sukcesów sportowych z powodzeniem łączy studia na dwóch uczelniach równolegle — w Kazaniu i Białymstoku.

Finał w najbardziej efektownej kategorii, deblu mężczyzn, rozegrał się wyłącznie w gronie Błękitnych, złoto powędrowało w ręce duetu Bastian Kersaudy/ Antoine Lodiot.

W podsumowaniu startu polskich juniorów o wiele większym pesymistą od trenera kadry narodowej juniorów, Jacka Niedźwiedzkiego, okazał się prezes Polskiego Związku Badmintona, Marek Krajewski. W komentarzu udzielonym dla płockiej "Gazety Wyborczej" nie owija w bawełnę: Sportowo była to porażka. Oczekiwania były większe, liczyłem przynajmniej na dwa medale.

Wyniki finałów (22.01.2012):
Singel mężczyzn
Matthias Almer (Austria, 1) — Matej Hlinican (Słowacja, 3/4) 21:13 21:14 (0:30)
Singel kobiet
Delphine Lansac (Francja) — Wiktoria Worobiowa (Rosja, 1) 21:13 21:18 (0:27)
Debel mężczyzn
Bastian Kersaudy/ Antoine Lodiot (Francja, 5/8) — Vanmael Heriau/ Loic Mittelheisser (Francja) 21:19 21:13 (0:22)
Debel kobiet
Stacey Guerin/ Wiktoria Worobiowa (Francja/ Rosja) — Marie Batomene/ Delphine Lansac (Francja) 21:19 21:19 (0:28)
Mikst
Rodion Kargajew/ Wiktoria Worobiowa (Rosja, 5/8) — Bastian Kersaudy/ Marie Batomene 21:18 16:21 21:19 (0:40).

23 Yonex Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie, 20-22 stycznia 2012, Płock (Polska). Turniej z cyklu U19 (kategoria BEC B). Zob. wyniki na internetowej stronie tournamentsoftware.com.

Fot. Agnieszka Pugacewicz © BadmintonZone.pl (live)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj