2022-01-22, Lucknow
Złoto i srebro dla Trójkolorowych
Chyba nikt się nie spodziewał, że w finale turnieju Syed Modi International (HSBC BWF World Tour Super 300) spotkają się dwaj francuscy singliści.

W sobotnim półfinale teoretycznie nieco cięższe zadanie miał 29-letni Lucas Claerbout (74. BWF), na którego drodze stanął wyżej notowany i będący na fali Irlandczyk Nhat Nguyen. Ostatecznie po 84-minutowej batalii to Francuz tryumfował (fot. 1) 15:21 21:18 21:15.

W drugim półfinale młodszy od swego rodaka o osiem lat Arnaud Merklé (fot. 2) potwierdził swój talent udokumentowany między innymi tytułem mistrza Europy juniorów w singlu (2018) i w trzecim secie pozbawił nadziei reprezentanta gospodarzy Mithuna Manjunatha. Francuz wyciągnął wnioski ze swej porażki z tym samym Hindusem w poprzednim tygodniu na India Open. Do finału w Lucknow awansował po meczu trwającym równie długo jak Claerbouta — 21:19 17:21 21:9.

Turniej nie jest obsadzony tak silnie jak w normalnych warunkach. Jednak Merklé (79. BWF) w drodze do półfinału musiał pokonać między innymi rozstawionego z numerem pięć singlistę indyjskiego Haseenę Sunilkumara Prannoya (24. BWF).

Gospodarzy za to nie zawodzi ich największa gwiazda kobieca, Pusarla Venkata Sindhu (fot. 3). 
W finale zagra z rewelacyjną rodaczką Malviką Bansod, która na poprzednim turnieju wyeliminowała słynną Sainę Nehwal.

Przed rozpoczęciem turnieju ze startu w nim wycofała się Jordan Hart.

Międzynarodowe Mistrzostwa w Badmintonie — Memoriał Syeda Modiego. Syed Modi International Badminton Championships 2022. 18-23 stycznia 2022. Lucknow (Indie). Babu Banarasi Das Indoor Stadium. Turniej HSBC BWF World Tour Super 300. Pula nagród 150 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj