2022-01-12, Nowe Delhi
Ulitina w Indiach lepsza od Hart
W środę rozpoczął się i zakończył polski udział w otwartych mistrzostwach Indii w badmintonie (HSBC BWF World Tour Super 500, 400 tys. dol.).

Polska jedynaczka, Jordan Hart (fot. 1), nie otrząsnęła się całkiem z szoku na początku pojedynku pierwszej rundy przeciwko Ukraince Marii Ulitinie (fot. 2), kiedy przegrywała do przerwy w pierwszym secie już 2:11. Często goszcząca na polskich kortach Ulitina (w ostatnich latach zwłaszcza jako ligowa zawodniczka SKB Litpol-Malow Suwałki) zwyciężyła 21:9 21:13, rewanżując się Hart za porażki w dwóch ostatnich meczach (wcześniej jednak Ukrainka dwa razy była górą).

Jeśli mowa o polskiej ekstraklasie, to as drużyny ABRM, Hiszpan Pablo Abian, został wyeliminowany przez silnego reprezentanta gospodarzy, Haseenę Sunilkumara Prannoya 21:14 21:7.

Turniej charakteryzuje liczny udział miejscowych badmintonistów. Wielu, owszem, reprezentuje wysoki poziom, jak wspomniany wyżej Prannoy. Jednak doświadczone Rosjanki, 29-letnia Anastazja Akczurina (rozwijająca początkowo swą badmintonową karierę pod panieńskim nazwiskiem — Czerwiakowa, nawiasem mówiąc, startując pod nim wygrała — jeszcze w parze z Niną Wisłową — Polish Open 2014) i 26-letnia Olga Morozowa (fot. 3), rozstawione z numerem trzy, miały łatwe zadanie w konfrontacji z młodymi, nieznanymi na arenie międzynarodowej Hinduskami: 21-letnią Lovely . oraz 23-letnią Krati Saraswat.
W 17 minut reprezentantki Indii zebrały zaledwie trzy punkty i przegrały z faworytkami w rzadko spotykanym na takich turniejach stosunku — 2:21 1:21.

W ślad za swoim młodszym bratem, nowo koronowanym mistrzem świata w singlu, Loh Kean Yewem, który wygrał we wtorek, do drugiej rundy awansował też Loh Kean Hean, w deblu, w parze z Hee Yong Kai'em. A to właśnie w ślad za Kean Heanem, ale rok później, Kean Yew wyemigrował z Malezji do Singapuru. W Nowym Delhi singapurski debel ograł rozstawioną z numerem siedem parę gospodarzy, Krishna Prasad Garaga, Vishnuvardhan Goud Panjala, 21:16 21:16. 

Otwarte mistrzostwa Indii w badmintonie. Yonex-Sunrise India Open. 11-16 stycznia 2022. Nowe Delhi (Indie). KD Jadhav Indoor Hall. Turniej kategorii HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród 400 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj