2022-01-04, Warszawa, Józefosław
Studenckie single i deble
Wkrótce ruszy 24. edycja akademickich mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie.
Tak jak poprzednio (na fot. zwyciężczyni singla kobiet w 2020 r., Anna Duda z Akademii Finansów i Biznesu Vistula), turniej zostanie rozegrany w hali LAVO (12 kortów), położonej na południowych obrzeżach stolicy, w Józefosławiu.

W sobotę 22 stycznia 2022 (godz. 9-15) odbędzie się I rzut eliminacyjny w singlu i deblu.

Start jest bezpłatny. Mogą brać udział zarówno amatorzy, początkujący, jak badmintoniści wyczynowi. Zgłoszenia następują za pośrednictwem klubów uczelnianych AZS. Ostatni dzień zgłoszeń do 1. rzutu mistrzostw to wtorek 18 stycznia 2022 (vide Komunikat nr 1). Zawodnicy będą zbierać punkty dające awans do turnieju finałowego, a zarazem uczelnie Mazowsza będą na tym turnieju zdobywać punkty do klasyfikacji drużynowej. Turniej będzie rozgrywany systemem grupowo-pucharowym, pozwalającym uniknąć odpadnięcia z rywalizacji już po jednym meczu. Zawodnik/zawodniczka może startować w grze pojedynczej albo podwójnej. Nie można grać w obu na tym samym turnieju.

Harmonogram gier zostanie zamieszczony na stronie organizatora (poinformuje też o tym BadmintonZone.pl) w piątek 21 stycznia.

Kto może wystartować w AMWiM?

Studenci i pracownicy wyższych uczelni - niezależnie od poziomu gry. Szczegółowe zasady uczestnictwa są następujące:
1) W rozgrywkach mogą uczestniczyć reprezentacje wszystkich uczelni mazowieckich, na terenie których funkcjonują zarejestrowane Kluby Uczelniane AZS.
a) studenci do ukończenia 28. roku życia (osoby urodzone po 30.09.1993 r.),
b) uczestnicy studiów doktoranckich (bez ograniczenia wieku),
c) etatowi pracownicy uczelni -absolwenci szkół wyższych posiadający co najmniej tytuł zawodowy magistra — zatrudnieni na podstawie mianowania lub umowy o pracę (w wymiarze co najmniej 1/2 etatu), minimum 3 miesiące wcześniej niż termin rozgrywania Mistrzostw,
d) absolwenci, którzy zakończyli studia w roku akademickim 2021/2022 — do końca tego roku akademickiego (dotyczy absolwentów, których ostatni semestr nauki rozpoczął się w roku akademickim 2021/22).
2) W AMWiM nie mogą uczestniczyć tzw. wolni słuchacze oraz uczestnicy studiów podyplomowych.
3) Każdy zawodnik/zawodniczka może startować w dowolnej liczbie dyscyplin w ramach AMWiM.
4) Każdy zawodnik / zawodniczka w jednej dyscyplinie może reprezentować barwy tylko jednej uczelni w danym sezonie.
5) Zawodnicy i zawodniczki zobowiązani są do udziału w AMWiM w jednolitych strojach sportowych.
6) Wskazane jest promowanie nazwy, logo i barw uczelni oraz Akademickiego Związku Sportowego.
7) Zabroniony jest start w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w strojach sportowych z barwami innego niż AZS klubu sportowego. Zawodnicy i zawodniczki w strojach sportowych z barwami innego niż AZS klubu sportowego nie zostaną dopuszczeni do startu w AMW.

Ponadto obowiązują zweryfikowane: przynależność do Akademickiego Związku Sportowego oraz posiadanie certyfikatu przynależności akademickiej.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS WarszawaRozgrywki są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

XXIV Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, I rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 22 stycznia 2022, hala LAVO, Józefosław, ul. Geodetów 23 E. Zob. Komunikat nr 1. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj