2021-12-14, Huelva
Klęska mikstów ChRL
Największa sensacja trzeciego dnia indywidualnych mistrzostw świata (TotalEnergies BWF World Championships 2021). Hongkońska para Chang Tak Ching, Ng Wing Yung eliminuje (fot. 1) z turnieju rozstawionych z numerem jeden obrońców tytułu, Zheng Si Wei'a i Huang Ya Qiong (Chiny) 16:21 21:13 21:17. Faworyci, dwukrotni mistrzowie świata i wicemistrzowie olimpijscy poderwali się w ostatniej chwili do zrywu, broniąc cztery meczbole, ale to było za mało.
Odpadła też inna para mieszana z ChRL, Ou Xuan Yi, Feng Xue Ying, przegrywając z rosyjskim duetem Rodion Alimow, Alina Dawlietowa 19:21 15:21, ale trudno to uznać za sensację. W grze pozostał jeszcze ostatni mikst z Chin, ale nie jest pewne, czy zdoła awansować do najlepszej szesnastki, bo musi w tym celu wygrać w środę z bardzo silną parą duńską.

Podobną pogoń w ostatniej chwili jak Zheng i Huang zaprezentował nasz Michał Rogalski (fot. 2) w porannym pojedynku z czwartym singlistą igrzysk olimpijskich w Tokio, Kevinem Cordónem (zob. Daremny pościg Rogalskiego). Po meczu Cordón był pytany o to, jaka były różnice w porównaniu z poprzednim pojedynkiem z Rogalskim, które sprawiły, że tym razem wygrał. Kevin wyjaśnił, że poprzednim razem grał w szybkim tempie, ale Rogalski dzięki swojemu zasięgowi, wysokiemu wzrostowi i przechwytywał i kontrował jego zagrania. Dlatego Cordón tym razem zdecydował się iść bardziej na długie wymiany, wyżej i do linii końcowej. Zdaniem Cordóna Rogalski oczekiwał także z jego strony ostrych smeczów, tymczasem zamiast tego Gwatemalczyk grał spokojne skróty albo kliry, co zdezorientowało Polaka.

W singlu męskim odpadł we wtorek rozstawiony z numerem cztery Tajwańczyk Chou Tien Chen. Nie poradził sobie z groźnym Chińczykiem Lu Guang Zu (fot. 3), który niezrażony stratą pierwszego seta 14:21 wygrał dwa następne w stosunku 21:15.

Z najwyżej rozstawionej ósemki w singlu panów ostało się — wskutek wycofania lub odpadnięcia pozostałych — zaledwie dwóch: Duńczyk Anders Antonsen (4) i Malezyjczyk Lee Zii Jia (6). Oczywiście na nich zwrócone są oczy kibiców, ale dalsze niespodzianki nie są wykluczone.

Zob. też:
Daremny pościg Rogalskiego
Nowy mistrz świata
Wielcy nieobecni nadal wielcy
Rogalski nie zagra z Momotą na MŚ
Rogalski ma przetestować Momotę.

26. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TotalEnergies BWF World Championships 2021. 12-19 grudnia 2021. Huelva (Hiszpania). Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki reprezentanta Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte, Mikael Ropars © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj