2021-12-12, Huelva
Wielcy nieobecni nadal wielcy
Michał Rogalski, który wygrał walkowerem z Kento Momotą (Japonia) zmierzy się we wtorek w 1/16 finału indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie (TotalEnergies BWF World Championships 2021) ze słynnym Gwatelmaczykiem Kevinem Cordónem.

W niedzielę Cordón (43. BWF) pokonał w pierwszej rundzie po blisko godzinnej batalii (fot.) Holendra Jorana Kweekela (89. BWF) 21:18 10:21 21:16. Rogalski (125. BWF) z jednej strony ustępuje w rankingu światowym Gwatemalczykowi, ale z drugiej — pokonał w tym roku dość gładko Cordóna na otwartych mistrzostwach Polski w Gnieźnie (zob. Rogalski i 7 polskich par w 1/4 finału Polish Open). Tymczasem później Cordón zajął na igrzyskach olimpijskich w Tokio (na które Rogalski się nie zakwalifikował) czwarte miejsce (zob. Historyczne wygrane Axelsena, Polii i Rahayu).

Pierwszy dzień mistrzostw przypomniał o sile badmintona Chin. Wprawdzie nie przysłali oni wszystkich gwiazd, ale w pierwszym dniu wszyscy reprezentanci ChRL odnieśli zwycięstwa. Między innymi Lu Guang Zu (27. BWF) ograł uskarżającego się na zmęczenie i wiatr Tajlandczyka Kunlavuta Vitidsarna (18. BWF) 21:16 21:12. Faktycznie Vitidsarn (mistrz Polish Open 2019) eksploatował sie ostatnio na wielkich turniejach, a Chińczyk spokojnie szykował na mistrzostwa świata. Chińczycy, wielcy nieobecni na turniejach World Touru od wielu miesięcy, mogą jeszcze nieraz przypomnieć w Huelvie o swej sile. A przypomniał również w pierwszym dniu zawodów Zhao Jun Peng (42. BWF) eliminując Tajwańczyka Wang Tzu Wei'a (12. BWF) 16:21 21:17 21:15.

W pierwszym dniu z turniejem pożegnali się z mistrzostwami ligowcy z polskiej ekstraklasy: Rosjanka Natalia Pierminowa (gra w Polsce dla Hubala Białystok) i Hiszpan Pablo Abian (gra dla ABRM Warszawa). Zawodem dla kibiców, nie tylko hiszpańskich, jest wycofanie się z mistrzostw Caroliny Marin. Trzykrotna mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro nie zdążyła jednak wyleczyć dotkliwej kontuzji lewego kolana. Zawody w Huelvie odbywają się na arenie jej imienia i Marin na mistrzostwach będzie, ale na turnieje wróci być może w lutym.

Zob. też:
Rogalski nie zagra z Momotą na MŚ
Rogalski ma przetestować Momotę.

26. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TotalEnergies BWF World Championships 2021. 12-19 grudnia 2021. Huelva (Hiszpania). Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki reprezentanta Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj