2021-12-03, Bali
Krotochwilnie na korcie
W piątek rozstrzygnęła się — tam gdzie to nie było jasne wcześniej — kwestia awansu z grup eliminacyjnych do półfinałów HSBC BWF World Tour Finals 2021 oraz pozycji w losowaniu (rozstawiono zwycięzców grup). Część spotkań nie miała od początku znaczenia dla awansu (np. wewnątrzeuropejski pojedynek Dunki Line Chistophersen z Niemką Yvonne Li 21:11 21:14). Inne stały się grą o pietruszkę, nie miały od pewnego momentu żadnego znaczenia dla ostatecznej kolejności w grupie.

Tak było w przypadku meczu deblowego w grupie A — Marcus Fernaldi Gideon, Kevin Sanjaya Sukamuljo (Indonezja) kontra Kim Astrup, Anders Skaarup Rasmussen (Dania) 21:15 18:21 21:9. Indonezyjczycy po wygraniu pierwszego seta byli już pewni pierwszego miejsca w grupie, a Duńczycy nie mieli szans na awans. W efekcie gra przeistoczyła się w długą "przebijankę" z elementami wygłupiania się, w czym celował Sukamuljo. Indonezyjczyk doigrał się nawet żółtej kartki (fot.) za zdmuchiwanie lotki. Sędziowie nie tolerują takich żartów, o czym kiedyś przekonał się kiedyś Wojciech Poszelężny ukarany na mistrzostwach Polski przez sędziego prowadzącego Jacka Pękackiego.

System plus wyniki losowania sprawiły, że w grach męskich półfinały będą rewanżami za spotkania grupowe. Na przykład Tajlandczyk Kunlavut Vitidsarn będzie próbował zrewanżować się tym razem Malezyjczykowi Lee Zii Jia za porażkę w grupie, czyli powtórzyć swą wygraną z tym rywalem odniesioną na tegorocznych otwartych mistrzostwach Szwajcarii.

Zestawienie par półfinałowych na 4.12.2021
Singel mężczyzn:
Viktor AXELSEN (Dania) — Lakshya SEN (Indie), Kunlavut VITIDSARN (Tajlandia) — LEE Zii Jia (Malezja)
Singel kobiet:
PUSARLA Venkata Sindhu (Indie) — Akane YAMAGUCHI (Japonia), Pornpawee CHOCHUWONG (Tajlandia) — AN Se Young (Korea)
Debel mężczyzn:
ONG Yew Sin, TEO Ee Yi (Malezja) — Takuro HOKI, Yugo KOBAYASHI (Japonia), Marcus Fernaldi GIDEON, Kevin Sanjaya SUKAMULJO (Indonezja) — LEE Yang, WANG Chi-Lin (Tajpej)
Debel kobiet:
Greysia POLII, Apriyani RAHAYU (Indonezja) — Nami MATSUYAMA, Chiharu SHIDA (Japonia), KIM So Yeong, KONG Hee Yong (Korea) — Gabriela STOJEWA, Stefani STOJEWA (Bułgaria)
Mikst:
CHAN Peng Soon, GOH Liu Ying (Malezja) — Dechapol PUAVARANUKROH, Sapsiree TAERATTANACHAI (Tajlandia), Yuta WATANABE, Arisa HIGASHINO (Japonia) — TANG Chun Man, TSE Ying Suet (Hongkong).


Finały cyklu turniejów badmintona HSBC BWF World Tour 2020. HSBC BWF World Tour Finals 2021. Pula nagród: 1,5 mln dol.. 1-5 grudnia 2021. Bali (Indonezja). Mangupura Hall. Pula nagród 1,5 mln dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. 

Fot. Erika Sawauchi © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj