2021-12-03, Warszawa-Wesoła
Festiwalowa osiemnastka
Już po raz osiemnasty z rzędu rusza dziś — w piątek 3.12.2021 — Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. Rozgrywany tradycyjnie w kategoriach juniorów, juniorów młodszych, młodzików.

Organizowany przez Środowiskowy Klub Badmintonowy HARCOWNIK Warszawa. I także kolejny raz miejscem jego przeprowadzenia są hale sportowe w warszawskiej dzielnicy Wesoła. Juniorzy i młodzicy grają w głównej hali turniejowej na ul. Klimatycznej 1 , przy Szkole Podstawowej nr 385, na os. Stara Miłosna.  A turniej juniorów młodszych od trzech lat poświęcony jest pamięci Andrzeja Janeckiego i rozgrywany w hali SP 172 na os. Zielona, przy ul. Brata Alberta 46. Czyli w szkole gdzie przez lata Andrzej Janecki badmintona prowadził w klubie przez niego założonym — Dwójka Wesoła.

W tegorocznym Warszawskim Otwartym Festiwalu Badmintona z racji czasów pandemicznych wystartuje nieco mniej zawodników, niż zazwyczaj to bywało. Udział wezmą bowiem tylko niespełna dwie setki graczy. Jednak generalnie zagra m.in. niemal cała czołówka zawodników kategorii młodzika i juniora, z aktualnymi kadrowiczami i medalistami ostatnich mistrzostw Polski tych kategorii. Ale i tak nadal podtrzymany zostaje jeden z atrybutów Warszawskich Festiwali Badmintona począwszy od II Festiwalu (2005 r.) włącznie: udział w turnieju zawodników zagranicznych. Mimo że w tym roku też jest to skromniejsza liczbowo grupa. Wystąpią tu reprezentanci jednego z najstarszych i największych ośrodków badmintona w Czechach — Pilzna, a także zawodnicy dwóch niezależnych ekip z Ukrainy, w tym jednej ze Lwowa. 

Gry rozpoczynają się w piątek 3.12.2021 od godziny 16.00 w głównej hali przy ul. Klimatycznej. W piątek występują tam tylko młodzicy. W sobotę od rana w tej hali swe boje rozpoczną juniorzy, a w kolejnych rundach sobotnich zmagań toczyć się będą dalsze gry mlodzików. Natomiast w hali SP 172 przy ul. Brata Alberta w sobotę zagrają juniorzy w turnieju — Memoriale Andrzeja Janeckiego. W niedzielę w hali głównej w Starej Miłosnej gry wejdą w fazę finalową, z półfinalami i finałami mającymi tam miejsce w godzinach wczesnopopołudniowych.

Będzie to już czwarty rok z rzędu, gdy mecze Festiwalu rozgrywane na kortach głównych będą relacjonowane na żywo w YouTube, na kanale "Badminton — Polska". Zapraszamy do oglądania pojedynków, wśrod których będą też te pomiędzy zawodnikami polskimi, a reprezentantami innych nacji. Dokładniejszy harmonogram pojedynków na kortach TV na pierwsze 1,5 dnia turniejowego znajdować się już powinien na witrynie tournamentsoftware — XVIII Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, 3 — 5. 12 . 2021 r. Obok nich rzecz jasna i zapis pozostałych meczów planowanych do rozegrania.

W tym roku pojawił się nowy sponsor i partner techniczny turnieju: Kawasaki — badminton — Polska (Powerbad). Łączna wartość wszelkich nagrod wyniesie ponad 8 tys. złotych. Wspierajacymi organizację i tego — XVIII Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona są także: 
- Miasto Stołeczne Warszawa, 
- Urząd Marszałkowski województwa Mazowieckiego, 
- Ministerstwo Sportu, 
- Fundacja Lotto, 
a także firmy: 
- GENERAL PROPERTY oraz 
- Specjały Regionalne — Nowy Świat 44.

Fotografie pochodzą z ubiegłorocznego XVII Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona rozgrywanego także w hali sportowej przy ul. Klimatycznej w Warszawie — Wesołej.

Fot. mat. organizatora

jr, mat. organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj