2021-12-01, Kuala Lumpur, Huelva, Bali
Rogalski ma przetestować Momotę
Mistrz świata Kento Momota skreczował z powodu kontuzji pleców przy stanie 1:1 (fot. 1) po minucie pojedynku pierwszego dnia HSBC BWF World Tour Finals 2021 przeciwko Hindusowi Lakshyi Senowi. Tymczasem tego samego dnia, we środę, dokonano w Kuala Lumpur losowania indywidualnych mistrzostw świata, na których Momota został rozstawiony z numerem jeden.
Na fot. 2: pierwszy z lewej, Rashid Salleh kieruje ceremonią losowania w siedzibie BWF w Kuala Lumpur w Malezji, a na fot. 3: Sachin Singh, dyrektor zarządzający, TotalEnergies Marketing Malaysia Sdn Bhd nadzoruje proces losowania zbliżającego się czempionatu (początek za 11 dni).

Przeciwnikiem rozstawionego z numerem jeden obrońcy tytułu będzie na TotalEnergies BWF World Championships 2021 nasz jedyny zawodnik startujący na czempionacie, Michał Rogalski.
A w drugiej rundzie Momotę lub Rogalskiego czekać może pojedynek ze słynnym Gwatemalczykiem Kevinem Cordonem.

Atrakcji na mistrzostwach w Huelvie ma być więcej. Po długiej przerwie spowodowanej leczeniem kontuzji wraca Hiszpanka Carolina Marin. Rozstawiona z numerem cztery będzie walczyć (i to na arenie swojego imienia!) o swój czwarty tytuł mistrzyni świata. 

Natomiast brakować będzie niewątpliwie części chińskich gwiazd. Jeśli mowa o singlu pań, to nie zgłosiła się mistrzyni olimpijska z Tokio Chen Yu Fei. Jest za to — rozstawiona z numerem jeden — "odpoczywająca" od czasu igrzysk wicemistrzyni z Tokio, Tajwanka Tai Tzu Ying. Są również, ale ulokowane w innej połówce niż Marin i Tai, eksploatowane ostatnio z sukcesami: Japonka Akane Yamaguchi i Koreanka An Se Young. W ich połówce drabinki zagra też wicemistrzyni świata Nozomi Okuhara (Japonia), podczas gdy obrończyni tytułu mistrzowskiego Pusarla Venkata Sindhu jest w tej samej ćwiartce co Tai.

Podobnie jak z Japonkami stało się z duńskimi singlistami. Wszyscy czterej, z rozstawionym z numerem dwa Viktorem Axelsenem na czele, znaleźli się w dolnej połówce. Za to w górnej są obaj Tajwańczycy (m.in. Chou Tien Chen) i dwaj najsilniejsi Indonezyjczycy (Anthony Sinisuka Ginting i Jonatan Christie). Nie starują topowi Chińczycy — Chen Long i Shi Yu Qi.

W deblu mężczyzn niezłe losowanie wydają się mieć rozstawieni z numerem dwa obrońcy tytułu, Mohammad Ahsan i Hendra Setiawan (Indonezja). Trochę trudniejsze na pierwszy rzut oka jest losowanie dla rozstawionych z numerem jeden ich rodaków. Marcus Fernaldi Gideon i Kevin Sanjaya Sukamuljo mogą już w ćwierćfinale napotkać groźnych Japończyków, Takuro Hokiego i Yugo Kobayashiego. A w półfinale mistrzów olimpijskich z Rio, Lee Yanga i Wang Chi-Lina.

W deblu kobiet z numerem jeden zagrają Chinki Chen Qing Chen i Jia Yi Fan, a z numerem dwa Koreanki Lee So Hee i Shin Seung Chan. Ale oczy kibiców japońskich będą skierowane na wracającą do wielkiej gry dwukrotnej mistrzyni świata Wakany Nagahary w parze z Mayu Matsumoto. W mikście także Chińczycy mają rozstawioną z numerem jeden parę wicemistrzowską z Tokio — Zheng Si Wei, Huang Ya Qiong, ale nie startuje ich złoty duet — Wang Yi Lyu, Huang Dong Ping.

26. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TotalEnergies BWF World Championships 2021. 12-19 grudnia 2021. Huelva (Hiszpania). Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki reprezentanta Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Erika Sawauchi © BadmintonPhoto.com & 
Prasand Ganesh, BWF (live)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj