2021-11-28, Bali
Kolekcja Axelsena rośnie w szybkim tempie
Przyjaźń przyjaźnią, ale to właśnie finałowy pojedynek otwartych mistrzostw Indonezji (SimInvest Indonesia Open HSBC BWF World Tour Super 1000) w singlu mężczyzn pomiędzy sparingpartnerami z Dubaju, Viktorem Axelsenem i Loh Kean Yewem (fot. 1) był tego dnia jedyną trzysetówką.

Singapurczyk, który żartobliwie narzeka, że córka Duńczyka, Vega, nie zawsze chce się z nim bawić, wygrał wysoko drugiego seta, wyrównując na 1:1, i walczył w trzecim nie tylko o bezcenny laur zwycięzcy prestiżowych zawodów stanowiących odpowiednik tenisowego turnieju wielkoszlemowego, ale również o awans na finały HSBC BWF World Tour.

Axelsen, który imponuje kolekcjonowaniem zwycięstw z topowych imprez, powstrzymał młodszego o trzy lata rywala, co dało miejsce we wspomnianych finałach zwycięzcy Polish Open w Częstochowie sprzed dwóch lat, Tajlandczykowi Kunlavutowi Vitidsarnowi, podobnie jak Loh osiągającemu ostatnio na ogół świetne wyniki.

Tymczasem rodaczka Vitidsarna, była mistrzyni świata Ratchanok Intanon, zaczęła finał nie najlepiej, ale następnie dała swoim kibicom iskierkę nadziei, kiedy w drugim secie obroniła siedem lotek meczowych z rzędu, ale zaraz potem wszystko zmarnowała. Wniebowzięta za to była zwycięska 19-letnia Koreanka An Se Young (fot. 2): wygrała ze swoją idolką z dzieciństwa i po raz pierwszy zdobyła złoty medal w turnieju Super 1000.

Gospodarzom ucztę z happy endem zaserwowali ich debliści, Marcus Fernaldi Gideon i Kevin Sanjaya Sukamuljo, rewanżując się Takuro Hokiemu i Yugo Kobayashiemu (fot. 3) za porażkę tydzień temu w finale Indonesia Masters. Tym razem "Minionki" nie dały sobie narzucić stylu gry przeciwników.

Indonezyjczycy liczyli także na sukces swoich deblistek, mistrzyń olimpijskich z Tokio, Greysii Polii i Apriyani Rahayu. Wprawdzie wygrały w pierwszej partii przy stanie 17:17 długaśną wymianę liczącą 192 (!) uderzenia, ale nie poszły za ciosem w meczu z silnymi Japonkami, Nami Matsuyamą i Chiharu Shidą (fot. 4). Co gorsza, w drugim secie zmarnowały prowadzenie 15:9 i 17:13...

Rozstawieni w mikście z numerem jeden Dechapol Puavaranukroh i Sapsiree Taerattanachai (fot. 5) stali na pierwszy rzut oka przed trudnym zadaniem, bo ze swoimi finałowymi przeciwnikami, Yutą Watanabe i Arisą Higashino, mieli bilans head-to-head 0:4, a trzy porażki ponieśli już w tym roku. Jednak Japończycy ułatwili Tajlandczykom zadanie, nadmiarową liczbą niewymuszonych błędów. Puavaranukroh i Taerattanachai grali natomiast nieomal perfekcyjnie, co zamknęło finał miksta w dwóch setach.

Wyniki finałów (28.11.2021)
Singel mężczyzn
Viktor AXELSEN (Dania, 2) - LOH Kean Yew (Singapur) 21:13 9:21 21:13 (0:59).
Singel kobiet
AN Se Young (Korea, 4) - Ratchanok INTANON (Tajlandia, 2) 21:17 22:20 (0:46).
Debel mężczyzn
Marcus Fernaldi GIDEON, Kevin Sanjaya SUKAMULJO (Indonezja, 1) — Takuro HOKI, Yugo KOBAYASHI (Japonia) — Akira KOGA, Taichi SAITO (Japonia) 21:14 21:18 (0:38).
Debel kobiet
Nami MATSUYAMA, Chiharu SHIDA (Japonia, 4) — Greysia POLII, Apriyani RAHAYU (Indonezja, 2) — Jongkolphan KITITHARAKUL, Rawinda PRAJONGJAI (Tajlandia, 3) 21:19 21:19 (1:05).
Mikst
Dechapol PUAVARANUKROH, Sapsiree TAERATTANACHAI (Tajlandia, 1) - Yuta WATANABE, Arisa HIGASHINO (Japonia, 3) 21:12 21:13 (0:41).

Otwarte mistrzostwa Indonezji w badmintonie. SimInvest Indonesia Open, 23-28 listopada 2021, Bali (Indonezja). Bali International Convention Centre. Turniej z cyklu HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród: 850 tys. dol. 1,25 mln dol. Wyniki reprezentantki Polski. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.

Fot. Raphael Sachetat, Erika Sawauchi © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj