2021-11-26, Bali
Duńscy pogromcy indonezyjskich mikstów
Czy duńscy miksiści Alexandra Bøje i Mathias Christiansen (fot. 1) będą w stanie dotrzeć do finału otwartych mistrzostw Indonezji (SimInvest Indonesia Open HSBC BWF World Tour Super 1000) i zagrozić tam — być może — głównym faworytom, Sapsiree Taerattanachai i Dechapolowi Puavaranukrohowi z Tajlandii (fot. 2)?
Na razie duńska para sieje spustoszenie wśród mikstów gospodarzy. Wyeliminowała trzy, w tym dwa klasyfikowane wyraźnie wyżej od siebie. W piątkowym ćwierćfinale Christiansen i Boje pokonali Hafiza Faizala i Glorię Emanuelle Widjaję 14:21 21:11 21:18.

Jednak w półfinale na rewelacyjnych Duńczyków czeka słynny mikst japoński, Yuta Watanabe, Arisa Higashino, z którym szanse przedstawiają się dla ostatniej europejskiej pary mieszanej w tym turnieju teoretycznie nie najlepiej.

Jeśli mowa o Duńczykach, to wprawdzie Anders Antonsen oddał w ćwierćfinale — z powodu zaleceń medycznych (kontuzja mięśnia piersiowego) — walkowera Indonezyjczykowi Jonatanowi Christie, a Hans-Kristian Vittinghus został zdeklasowany przez rewelacyjnego ostatnio Singapurczyka Loh Kean Yewa, ale bez straty seta do półfinałów awansowali Viktor Axelsen (wygrał z Sai'em Praneethem z Indii 21:12 21:8) oraz Rasmus Gemke (odprawił Japończyka Kentę Nishimoto 21:18 21:17).
W singlu kobiet swój dzień miała Tajlandka Pornpawee Chochuwong (fot. 3). Awansowała do półfinału po trudnej, trzysetowej rozprawie z niezmordowaną Akane Yamaguchi. Japonka ostatnio wygrywała niemalże wszystko, ale prosty plan gry Tajlandki tym razem zaprocentował po godzinie i 12 minutach z ostatecznym wynikiem 21:6 21:23 21:11.

Zob. też:

Otwarte mistrzostwa Indonezji w badmintonie. SimInvest Indonesia Open, 23-28 listopada 2021, Bali (Indonezja). Bali International Convention Centre. Turniej z cyklu HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród: 850 tys. dol. 1,25 mln dol. Wyniki reprezentantki Polski. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.

Fot. Raphael Sachetat, Erika Sawauchi © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj