2021-11-23, Szanghaj
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
PECHOWE LOSOWANIE WASZKA

23.11.2011. We wtorek ruszył w Chinach prestiżowy turniej Li Ning China Open, na którym stawiły się wszystkie największe gwiazdy badmintonowego świata. Właśnie z jedną z nich, Lee Chong Wei'em, przyszło się spotkać, niestety już w pierwszej rundzie, Przemkowi Wasze (fot. 1).

Nasz najlepszy singlista został pokonany w dwóch setach. Trzeba przyznać, że Waszek w pierwszym secie dotrzymywał do przerwy kroku Malezyjczykowi, nie pozwalając sobie na różnicę większą niż 2-3 punkty. Niestety, w drugiej połowie Lee zdecydowanie dyktował warunki i stan ten nie zmienił się aż do końca spotkania.

Nieporównanie lepiej trafili w losowaniu pozostali Polacy, którzy wybrali się do Szanghaju. Adam Cwalina i Michał Łogosz (fot. 2) z gracją rozprawili się z Japończykami Hiroyukim Endo i Kenichim Hayakawą, choć w końcówce drugiego seta zrobiło się gorąco, kiedy to stale prowadzący Azjaci bliscy byli wygranej. Na szczęście Biało-Czerwoni wykazali się stalowymi nerwami i zdobywając 5 punktów z rzędu, zaliczyli pierwszy wygrany mecz na China Open. W czwartek Polacy zmierzą się po raz kolejny z Japończykami — duetem Naoki Kawamae/ Shoji Sato. Ulokowani wyżej od "Gigiego" i Cwaliny (21 BWF) w rankingu światowym Azjaci (12 BWF) to groźni rywale. Spotkali się już z naszymi deblistami podczas tegorocznych mistrzostw świata i choć z trudem, to pokonali Polaków.

Najwięcej emocji zapewnili kibicom nad Wisłą Robert Mateusiak i Nadia Zięba (fot. 3). W starciu z Japończykami Polacy stracili pierwszy set, by w drugim gładko odrobić straty. W trzecim secie nasz mikst błyskawicznie odskoczył, jednak w końcówce spotkania zaczął tracić rozpęd. Nadia i "Zico" stracili jedną lotkę meczową i rozpoczęła się — na szczęście krótka — gra na przewagi, która zakończyła się pomyślnie dla Polaków. W drugiej rundzie nasz mikst spotka się z piąta parą turnieju — tajwańskim duetem Hung Ling Chen/ Wen Hsing Cheng. Bilans spotkań między obydwoma parami wynosi 2:0 na korzyść Azjatów.

Wyniki meczów z udziałem Polaków (23.11.2011)
Przemysław Wacha — Lee Chong Wei (Malezja, 1) 11:21 8:21 (0:27)
Adam Cwalina/ Michał Łogosz — Hiroyuki Endo/ Kenichi Hayakawa (Japonia) 21:15 21:18 (0:36)
Robert Mateusiak/ Nadia Zięba — Noriyasu Hirata/ Miyuki Maeda (Japonia) 18:21 21:13 22:20 (0:55).

Otwarte mistrzostwa Chin w badmintonie. Li Ning China Open 2011, 22-27 listopada 2011, Szanghaj (ChRL). Turniej kategorii Superseries Premier. Pula nagród: 350 tys. dol. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (live)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj