2021-11-20
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
CHIŃCZYCY LUBIĄ ZŁOTO

Hongkong City. 20.11.2011. Wszystkie złote medale turnieju Hong Kong Open powędrowały w ręce zawodników z Chin. Co więcej, finały singla mężczyzn i debla kobiet zostały rozegrane wyłącznie w gronie reprezentantów tego kraju.

W singlu mężczyzn najlepszy okazał się Lin Dan, który w decydującym pojedynku pokonał swojego rodaka — Chen Jina. Super Dan zdobył złoto w Hongkongu po raz pierwszy od 4 lat i wydawał się z tego powodu bardzo zadowolony: Minęło sporo czasu, odkąd ostatni raz tu zwyciężyłem. Dobrze jest móc znowu wygrać Hong Kong Open.

Niespecjalnie zadowolona z siebie wydawała się być Tine Baun, która — po zaciętej walce — uległa Wang Xin. Choć badmintonistki spotkały się już po raz dziewiąty, Tine jeszcze nigdy nie udało się wygrać z Chinką. Dziennikarze dopytywali posągową Dunkę, czemu tak trudno pokonać Wang Xin. Ta odpowiedziała: Myślę, że cała tajemnica jej skuteczności opiera się na umiejętności zmiany taktyki podczas gry. Czasem nawet kilkakrotnie w czasie meczu. Jej zagrania są bardzo różnorodne.

Duńczycy zdołali się dobić do finału jeszcze w mikście dzięki rewelacyjnej grze duetu Joachim Fischer Nielsen/ Christinna Pedersen. Po meczu Fischer nie krył rozczarowania: W pierwszym secie graliśmy naprawdę dobrze, a w drugim udało nam się nawet przez długi czas utrzymywać komfortowe prowadzenie. Naprawdę szkoda, że dziś przegraliśmy. Nie pozostało nam nic innego, jak tylko wrócić do domu i poprawić grę.

Najdłuższym meczem turnieju był pojedynek w grze podwójnej mężczyzn, w którym zmierzyli się Cai Yun/ Fu Haifeng oraz Jung Jae Sung/ Lee Yong Dae. Po zakończeniu tego zażartego pojedynku zwycięzcy z Chin dali niesamowicie żywiołowy popis swojej radości. Chwilę póŹniej Cai Yun relacjonował: Sądzę, że Koreańczycy trochę za bardzo spieszyli się do zdobycia tytułu mistrzowskiego, zwłaszcza w drugim i trzecim secie. Byliśmy silni psychicznie i potrafiliśmy zachować spokój nawet wówczas, kiedy traciliśmy przewagę.

Niedzielny finał debla kobiet zakończył się natomiast przedwcześnie ze względu skreczowanie pary Tian Qing/ Zhao Yunlei. Tym samy złoto powędrowało na szyje duetu Wang Xiaoli/ Yu Yang.

Wyniki finałów (20.11.2011)
Singel mężczyzn
Lin Dan (ChRL, 3) — Chen Jin (ChRL, 5) 21:12 21:19 (0:32)
Singel kobiet
Wang Xin (ChRL, 3) — Tine Baun (Dania, 7) 21:17 21:14 (0:30)
Debel mężczyzn
Cai Yun/ Fu Haifeng (ChRL, 1) — Jung Jae Sung/ Lee Yong Dae (Korea, 2) 14:21 24:22 21:19 (1:10)
Debel kobiet
Wang Xiaoli/ Yu Yang (ChRL, 1) — Tian Qing/ Zhao Yunlei (ChRL, 2) 21:12 14:2 skrecz (0:20)
Mikst
Zhang Nan/ Zhao Yunlei (ChRL, 1) — Joachim Fischer Nielsen/ Christinna Pedersen (Dania, 3) 15:21 21:17 21:17 (1:04).

Otwarte mistrzostwa Hingkongu w badmintonie. Yonex Sunrise Hong Kong Open 2011, 15-20 listopada 2011, Hongkong City (Hongkong). Turniej kategorii Superseries. Pula nagród: 250 tys. dol. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (live)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj