2021-11-17, Bali
Jak An Se Young sprawdziła Hart
W środę reprezentantka Polski Jordan Hart (fot. 1-3) zakończyła start w turnieju Daihatsu Indonesia Masters 2021 HSBC BWF World Tour Super 750, spadając od razu w pierwszej rundzie z "dobrego koreańskiego konia" (czy raczej w tym przypadku "klaczy") w osobie  rozstawionej z numerem cztery An Se Young (6. BWF).

Notowana obecnie na 64. miejscu w rankingu BWF Hart
została bezlitośnie przeegzaminowana w ciągu 26 minut przez nastolatkę z Korei, która od kilku lat sieje postrach wśród całej światowej czołówki w singlu kobiet. Był to test w konwencji meczu tenisisty przeciwko ścianie do odbijania piłek, bo An Se Young słynie z może nie najbardziej efektownego, ale za to bardzo efektywnego stylu gry.

Jordan Hart na swoim profilu facebookowym skwitowała swój występ następująco:
Ciężka praca, nauka i uśmiech! Spodziewałam się ciężkiego meczu z An Se Young dzisiaj, ale i tak cieszyłam się każdą chwilą gry. Już nie mogę się doczekać gry w przyszłym tygodniu!

Za tydzień Hart wystąpi na otwartych mistrzostwach Indonezji w badmintonie (Indonesia Open 2021 
HSBC BWF World Tour Super 1000, 850 tys. dol.), gdzie w pierwszej rundzie trafia na mocną rywalkę w osobie 22-letniej Singapurki Yeo Jia Min (20. BWF).

Zob. też: Bańka na Bali.

Masters Indonezji w badmintonie. DAIHATSU Indonesia Masters 2021. 16-21 listopada 2021. Bali (Indonezja). Turniej HSBC BWF World Tour Super 750. Pula nagród: 600 tys. dol. Wyniki reprezentantki Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj