2021-11-16, Bali
Bańka na Bali
W Indonezji rozpoczął się kolejny etap World Tour. W badmintonowej bańce na Bali mamy nawet reprezentantkę Polski, Jordan Hart (na fot. 1 podczas poniedziałkowego sparingu), która występuje w drugim dniu turnieju Daihatsu Indonesia Masters 2021 HSBC BWF World Tour Super 750.


Jordan Hart musiała zmierzyć się z szokiem termicznym, który jednak na przykład dla Bułgarki Gabrieli Stojewej (fot. 2)
okazał się całkiem przyjemny: - 
Uwielbiam Bali. Z Bułgarii, gdzie są teraz dwa stopnie, przyjazd na Bali na upalną pogodę jest idealny. Możemy się zrelaksować i nie musimy nosić naszych zimowych ubrań — zwierzyła się mistrzyni Europy w deblu. Zresztą siostry Stojewe nie miały później problemów ze zwycięstwem w pierwszej rundzie z reprezentantkami gospodarzy.

Po poniedziałkowej festiwalowej i plażowej sielance część badmintonistów ruszyła już we wtorek do walki o tytuły i podział puli nagród 600 tys. dol.

Poniedziałkowa siatkówka w basenie (fot. 3) pomogła najwyraźniej Tomie Juniorowi Popovowi, bo zrewanżował się Koreańczykowi Heo Kwang Hee (to pogromca Kento Momoty z igrzysk olimpijskich w Tokio) za porażkę w niedawnych finałach Pucharu Thomasa i wygrał 21:17 21:14.

Również inni Francuzi, Lucas Corvee i Ronan Labar, wykazali świetną dyspozycję, eliminując groźnych Malezyjczyków, Goh V Shema i Low Juan Shena 21:18 21:18. Gorzej poszło rodaczce Corvee i Labara, Léonice Huet, która odpadła z turnieju, wyeliminowana 17:21 12:21 przez grającą od pewnego czasu w polskiej Lotto Ekstralidze w barwach SKB Litpol-Malow Suwałki Ukrainkę Marię Ulitinę. Huet nie pomogła widocznie kąpiel (fot. 4) w przeddzień występu.

Kolejny raz zabłysnął Lakshya Sen (Indie), który w pierwszej rundzie wyeliminował tryumfatora niedawnych otwartych mistrzostw Francji w badmintonie, Japończyka Kantę Tsuneyamę 21:17 18:21 21:17.

Masters Indonezji w badmintonie. DAIHATSU Indonesia Masters 2021. 16-21 listopada 2021. Bali (Indonezja). Turniej HSBC BWF World Tour Super 750. Pula nagród: 600 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Erika Sawauchi, Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj