2021-10-10, Aarhus
Dunki w komfortowej sytuacji
Duński debel żeński Alexandra Bøje, Mette Poulsen (fot. 1) szybko dał punkt drużynie w spotkaniu z Kanadyjkami po zwycięstwie nad Catherine Choi i Crystal Lai 21:10 21:10. Sobie zaś trochę komfortu i radość po niedawnym postoju pod pręgierzem opinii duńskiej społeczności badmintonowej oburzonej skandalicznym zachowaniem deblistek podczas sierpniowego finału mistrzostw krajowych.

Wówczas nie tylko kwestionowały werdykty sędzi serwisowej posługującej się odpowiednią aparaturą do oceny wysokości zagrywki, ale również histeryzowały i chciały przerwać mecz. Później przepraszały i kajały się, a federacja skróciła im karę zawieszenia, dlatego mogły teraz wystartować. Bøje i Poulsen to wicemistrzynie Polish Open z 2019 roku, a ta druga grała krótko w barwach SKB Litpol-Malow Suwałki w naszej ekstraklasie badmintona.

Wcześniej punkty zdobywały duńskie singlistki i pierwszy debel, Maiken Fruergaard, Sara Thygesen, który pokonał Rachel Honderich i Kristen Tsai (fot. 2). Honorowy punkt dla Kanady zdobyła w trzecim singlu Wen Yu Zhang, która ograła Line Højmark Kjaersfeldt 15:21 22:20 21:17. Spotkanie Danii z Kanadą mogłoby być bardziej zacięte, gdyby nie osłabienie ekipy po kontuzji jej liderki Michelle Li. Dunki zapewniły sobie zwycięstwami nad Malezja i Kanadą awans do ćwierćfinału, a o rozstawienie zagrają z głównymi faworytkami mistrzostw — Chinkami.

Spotkanie Pucharu Uber pomiędzy Indiami i Hiszpanią (startują bez swych największych gwiazd, Pusarli Sindhu i Caroliny Marin) przyniosło najbardziej wyrównany wynik: 3:2 dla Hindusek, ale nie kryje się za nim specjalne zagrożenie dla zwycięstwa Indii. Liderka zespołu, 31-letnia medalistka olimpijska z Londynu (2012) Saina Nehwal, oddała swój pojedynek (po przegraniu pierwszego seta z Clarą Azurmendi 20:22) z powodu niepokojącego bólu w pachwinie. Potem zespół musiał odrabiać straty, ale trzy punkty meczowe zdobył z bezpieczną przewagą, by stracić drugi dopiero na końcu po nieco zaskakującej porażce pary Ashwini Ponnappa, Reddy N. Sikki z Clarą Azurmendi i Beatriz Corrales 18:21 21:14 17:21.

Wyniki spotkań grupowych Pucharu Thomasa (10.10.2021)
Japonia — Kanada 4:1
Indie — Holandia 5:0
Chiny — Francuska Polinezja (Tahiti) 5:0

Wyniki spotkań grupowych Pucharu Uber (10.10.2021)
Indie — Hiszpania 3:2
Tajlandia — Szkocja 5:0
Chiński Tajpej — Egipt 5:0
Chiny — Malezja 5:0
Dania — Kanada 4:1

Mistrzostwa świata drużyn męskich (Puchar Thomasa — Thomas Cup) i żeńskich w badmintonie (Puchar Uber — Uber Cup). TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup Finals 2020. 9-17 października 2021. Aarhus (Dania). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.


Fot. Yohan Nonotte, Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj