2021-10-09
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
ODPUŚCIŁEM TAKTYCZNIE

9.10.2011. Jak już pisaliśmy (zob. WACHA MISTRZEM BUŁGARII PO ZWYCIĘSTWIE NAD MALEZYJCZYKIEM), Przemek Wacha (fot.) zdobył kolejne cenne w roku kwalifikacji olimpijskich trofeum — złoty medal na turnieju Bulgarian International.


W wywiadzie dla BadmintonZone Waszek zdradza, że najcięższym momentem spotkania był półfinałowy mecz z Ville Langiem: To trzeci turniej z rzędu, odczuwałem już duże zmęczenie — zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Tym bardziej musiałem dać z siebie wszystko, bo — jak widać — teoretycznie przeciwnicy byli słabsi niż w Czechach, ale i tak wszystkie mecze były ciężkie. Uważam, że najtrudniejszy mecz zagrałem w półfinale z Ville Langiem. Byłem naprawdę zmęczony. Lang doskonale o tym wiedział i robił wszystko, żeby akcje trwały jak najdłużej. Na szczęście udało mi się znaleźć jeszcze resztki sił i wygrać ten pojedynek. W niedzielnym finale wszystko ułożyło się po mojej myśli. Wygrałem dość szybko pierwszego seta, w drugim od stanu 5:12 dla Tana odpuściłem taktycznie seta. W trzecim secie od początku prowadziłem i nie oddałem prowadzenia aż do końca. Bardzo się cieszę, że udało mi się po raz trzeci z rzędu wygrać turniej tej rangi, a co najważniejsze — zdobyć kolejne bardzo cenne punkty olimpijskie.

Międzynarodowe mistrzostwa Bułgarii w badmintonie. Bulgarian International, Sofia (Bułgaria) 6-9 października 2011. Turniej kategorii International Challenge. Pula nagród: 15 tys. dol. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Janusz Rudziński © BadmintonZone.pl (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj