2021-09-30, Vantaa
Momota wreszcie uradował swoich fanów
Poznaliśmy zestawienie par ćwierćfinałowych mistrzostw świata drużyn mieszanych w badmintonie. Losowanie odbyło się po zakończeniu ostatnich spotkań fazy grupowej.

Do zwycięzców grup dolosowano zespoły, które zajęły drugie miejsca.
Chiny — Dania
Korea — Tajlandia
Japonia — Tajpej
Indonezja — Malezja

W czwartek swoje trzecie spotkania grupowe wygrały drużyny Japonii i Korei. Najwieksze zainteresowanie towarzyszyło pojedynkowi singla mężczyzn w starciu Japonii i Malezji.
 Numer jeden listy BWF, aktualny mistrz świata, Japończyk Kento Momota (fot. 1) grał z kreowanym na nastepcę Lee Chong Wei'a Malezyjczykiem Lee Zii Jia. Ten ostatni wygrał w tym roku z Momotą na niezwykle prestiżowych otwartych mistrzostwach Anglii, gdzie zaprezentował wyśmienita formę, pokonując w finale Duńczyka Viktora Axelsena. Momota natomiast nie mógł wciąż się odnaleźć, czego kwintesencją było sensacyjne odpadnięcie w Tokio na igrzyskach olimpijskich.

Lee zaczął w Vantaa ostro, ale został przez Momotę zgaszony na finiszu pierwszej partii, a w drugiej już prawie nie istniał: 21:18 i 21:10 dla Japończyka. Jego drużyna wygrała z Malezją 4:1.

W drugim starciu azjatyckich potęg Korea ograła 5:0 Tajwan pozbawiony w Finlandii swoich świeżo upieczonych mistrzów olimpijskich w deblu mężczyzn — duet Lee Yang, Wang Chi Lin, jak również liderki listy światowej w singlu — Tai Tzu Ying.

W cieniu Azjatów rywalizowali inni (z powodu nierównych sił mecze były parokrotnie krótsze), reprezentujący kraje Starego Kontynentu (Anglia, Niemcy), Afryki (Egipt) czy Oceanii (Tahiti, czyli Francuska Polinezja). Anglia pokonała Egipt 5:0: na fot. 16-letnia Estelle Van Leeuwen (Anglia), która pokonała 18-latkę z Egiptu, Nour Ahmed Youssri 21:11 21:15. Niemcy także w stosunku 5:0 pokonały Tahiti: na fot. 3 Jan Colin Völker, który w parze z Lindą Efler pokonał Eliasa Maublanca i Maevę Gaillard, widoczną na fot. 4, 21:3 21:8.Wyniki spotkań grupowych (30.09.2021)
Korea — Chiński Tajpej 5:0
Niemcy — Tahiti (Francuska Polinezja) 5:0
Japonia — Malezja 4:1
Anglia — Egipt 5:0


17. mistrzostwa świata drużyn mieszanych w badmintonie (Puchar Sudirmana). BWF World Mixed Team Championships (Sudirman Cup). Kategoria BWF Grade 1 — Team Tournament. 19-26 października 2021. Vantaa (Finlandia). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. 

Fot. Raphael Sachetat, Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj