2021-09-28, Vantaa
Azjaci i Dania w ćwierćfinałach MŚ
Znamy już komplet ćwierćfinalistów mistrzostw świata drużyn mieszanych w badmintonie (Puchar Sudirmana).
Z grupy A awansowały Chiny i Tajlandia, odpadły Indie i Finlandia. Z grupy B awansowały Tajpej i Korea, odpadły Niemcy i Tahiti.  Z grupy C awansowały Dania i Indonezja, odpadły Kanada i Rosja. Z grupy D awansowały Japonia i Malezja, odpadły Anglia i Egipt. W środę i czwartek będą kontynuowane mecze grupowe, ale stawką będą już nie awans, lecz pierwsze miejsce w grupie (i rozstawienie) albo — w przypadku słabszych — przedostatnia lokata.

Spośród słabszych zespołów, które dostały się na turniej finałowy z klucza kontynentalnego, najsilniejsza jest Kanada, która nawet zagroziła w poniedziałek Indonezji (2:3). Egipt mimo ambitnej walki nie urwał do tej pory rywalom ani jednego seta (na fot. 1 debel żeński Egiptu: Doha Hany i Nour Ahmed Youssri), we wtorek uległ 0:5 ekipie Malezji (fot. 2). Z podobnym efektem statystycznym gra młodziutka drużyna Polinezji Francuskiej (Tahiti) reprezentująca poniekąd Francję, której terytorium zamorskie stanowi. A także gospodarze — Finlandia.

We wtorek solidnie zaprezentował się zespół niemiecki w starciu z Tajpejem, ale to nie wystarczyło. Jednak pierwsze trzy gry były trzysetówkami sfinalizowanymi na korzyść Azjatów. Zobaczyliśmy także w akcji Kento Momotę (fot. 3). Japończyk ograł Anglika Johnnie Torjussena 22:20 21:10, a reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni wygrała 5:0.

Wyniki spotkań grupowych (28.09.2021)
Tajpej — Niemcy 5:0
Korea — Tahiti (Francuska Polinezja) 5:0
Japonia — Anglia 5:0
Malezja — Egipt 5:0


17. mistrzostwa świata drużyn mieszanych w badmintonie (Puchar Sudirmana). BWF World Mixed Team Championships (Sudirman Cup). Kategoria BWF Grade 1 — Team Tournament. 19-26 października 2021. Vantaa (Finlandia). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. 

Fot. Raphael Sachetat, Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj