2021-09-27, Vantaa
Indonezja wygrała z Kanadą na MŚ tylko 1 punktem
W drugim dniu rozgrywek grupowych na mistrzostwach świata drużyn mieszanych w badmintonie (Puchar Sudirmana) w opałach miała się ewentualnie znaleźć Malezja w starciu z Anglią, ale niespodziewanie to Indonezja przegrywała z Kanadą 1:2.


Kanadyjczycy poprzedniego dnia przegrali do zera z Danią, nie wygrywając nawet jednego seta, i mogli sprawiać wrażenie dostarczyciela punktów rywalom. Taki scenariusz był w trakcie realizacji, bo indonezyjski debel męski (Fajar Alfian, Muhammad Rian Ardianto) dał w meczu otwarcia pierwszy punkt dla drużyny.  Do singla obie strony wystawiły swe młode talenty i tego dnia większym objawieniem okazała się 17-letnia Kanadyjka Rachel Chan, pokonując 17-letnią Indonezyjkę Ester Nurumi Tri Wardoyo 22:24 21:8 21:18.

Na prowadzenie wyprowadził Kanadę Brian Yang, pokonując (fot.) w twardej walce Jonatana Christie 9:21 22:20 21:18. Yang zajmuje niezłą, 43. pozycję w rankingu światowym, ale daleko mu do słynnego Indonezyjczyka (7. BWF). Poprzedniego dnia Kanadyjczyk przegrał niewysoko z Duńczykiem Andersem Antonsenem. Zmienność formy Yang demonstrował nieraz. Niedawno na igrzyskach olimpijskich przegrał w grupie z niżej klasyfikowanym Szwedem Felixem Burestedtem, by potem o mało nie wygrać z rozstawionym z numerem dwa Tajwańczykiem Chou Tien Chenem. Niektóre inne jego wyniki w tym roku też mogły zadziwić. Na przykład wygrał przekonująco międzynarodowe mistrzostwa Peru, pokonując m.in. (w trzech setach) Michała Rogalskiego i późniejszego bohatera igrzysk w Tokio, Kevina Cordona (Gwatemala), ale niedługo przedtem odpadł już w pierwszym swoim pojedynku na otwartych mistrzostwach Polski w Gnieźnie (gdzie był rozstawiony z numerem jeden), wyeliminowany przez relatywnie słabego Słoweńca Mihę Ivaniča. Jednak w pozostałych grach (podwójnych) Kanada nie miała już do zaprezentowania takich atutów i uległa Indonezji 2:3.

Anglia źle zaczęła spotkanie z Malezją, bo będący umiarkowanym faworytem angielski mikst Marcus Ellis, Lauren Smith przegrał końcówki obu setów z Hoo Pang Ron i Cheah Yee See. Na 2:0 podwyższył w singlu potencjalny nastepca Lee Chong Wei'a — Lee Zii Jia, a wystarczający do wygranej spotkania trzeci punkt dostarczyła Malezji para deblowa Aaron Chia, Soh Wooi Yik, pokonując niewysoko wicemistrzów Polish Open w Częstochowie (2019), Bena Lane'a i Seana Vendy 22:20 21:18. Potem Angielki zmniejszyły rozmiary porażki do 2:3 dzięki zwycięstwom w singlu i deblu.

Liczono, że może Rosja zagrozi Danii. I nawet prowadziła z Danią 1:0 po wygranej miksta Alimow, Dawlietowa z parą Christiansen, Bøje 18:21 21:16 21:11, ale potem już tylko Jewgienia Kosecka urwała seta Mii Blichfeldt, co nie stanowiło zresztą zaskoczenia: Rosjanka nawet wygrała poprzedni pojedynek z Dunką.

Wyniki spotkań grupowych (27.09.2021)
Chiny — Indie 5:0
Malezja — Anglia 3:2
Japonia — Egipt 5:0
Tajlandia — Finlandia 5:0
Dania — Narodowa Federacja Badmintona Rosji 4:1
Indonezja — Kanada 3:2


17. mistrzostwa świata drużyn mieszanych w badmintonie (Puchar Sudirmana). BWF World Mixed Team Championships (Sudirman Cup). Kategoria BWF Grade 1 — Team Tournament. 19-26 października 2021. Vantaa (Finlandia). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. 

Fot. Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj