2021-09-11, Charków
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
SREBRO DLA POLAKÓW

11.09.2011. Na Ukrainie zakończył się turniej badmintona Kharkov International. Polski akcent stanowił finał debla mężczyzn, w którym Michał Łogosz i Adam Cwalina (fot.) zmierzyli się z rosyjskim duetem Iwanow/ Sozonow.
Biało-czerwoni spotykali się wcześniej z tą parą już trzykrotnie, jednak tylko raz udało się im wygrać z Rosjanami — właśnie podczas zeszłorocznego turnieju Kharkov International. Tym razem los uśmiechnął się do naszych wschodnich sąsiadów, którzy — jak się okazało po meczu — wcale nie byli pewni wygranej: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, zdobyliśmy punkty olimpijskie. A nasi przeciwnicy są parą, która akurat wyprzedza nas o jedną pozycję, jeśli chodzi o kwalifikacje do Londynu. Dzięki temu zwycięstwu zyskaliśmy również cenne doświadczenie.

Ze zwycięstwa cieszyła się również Olga Konon, która w finale pokonała Szkotkę Susan Egelstaff: Bardzo się cieszę, że wygrałam turniej na Ukrainie. Czułam się bardzo dobrze podczas zawodów i kiedy w ćwierćfinale pokonałam reprezentantkę Singapuru, wiedziałam już, że jestem w dobrej formie. Ciężko trenowałam na treningach i teraz czuję się naprawdę częścią niemieckiej drużyny.

Po pierwszym secie singla męskiego nic nie wskazywało na to, że medal powędruje w ręce Brice'a Leverdeza. Francuz nadrabiał jednak gorliwie straty w dwóch kolejnych setach i w niespełna godzinę zdobył złoty krążek. Po finałowym meczu zwierzał się: Po pierwszym secie wiedziałem, że muszę zmienić taktykę i przestać dawać Zawadzkiemu tak wiele możliwości zdobywania łatwych punktów. Kiedy się odnalazłem w grze, wiedziałem już, że wygram.

 Punktów do olimpijskich kwalifikacji postanowiły szukać (udanie) w Charkowie również zawodniczki z Singapuru — Shinta Mulia Sari i Lei Yao. Zwycięstwo nad Niemkami zachęciło je do startów na innych europejskich turniejach. Shinta zakomunikowała dziennikarzom: Dobrze, że tu przyjechałyśmy i udało nam się złapać trochę punktów olimpijskich. To wspaniale móc grać z najlepszymi parami z Europy, to rozwija naszą grę. Partnerka Shinty, Yao Lei, dodała zaś: Lubimy spotykać się z parami z Europy, ponieważ one grają zupełnie inny badminton niż pary z Azji. Przyda nam się taka praktyka.

Mniej szczęścia reprezentanci Singapuru, Chayut Triyachart/ Lei Yao, mieli w mikście, w którym lepsza okazała się niemiecka para Michael Fuchs/ Birgit Michels.

Wyniki finałów (11.09.2011)
Singel mężczyzn
Brice Leverdez (Francja, 2) — Dmytro Zawadzki (Ukraina, 5) 9:21 21:14 21:14 (0:54)
Singel kobiet
Olga Konon (Niemcy, 1) — Susan Egelstaff (Szkocja, 5) 21:9 21:10 (0:24)
Debel mężczyzn
Władimir Iwanow/ Iwan Sozonow (Rosja, 2) — Adam Cwalina/ Michał Łogosz 19:21 21:19 21:16 (0:51)
Debel kobiet
Shinta Mulia Sari/ Lei Yao (Singapur, 2) — Sandra Marinello/ Birgit Michels (Niemcy, 1) 21:17 18:21 21:15 (1:05)
Mikst
Michael Fuchs/ Birgit Michels (Niemcy, 1) — Chayut Triyachart/ Lei Yao (Singapur) 21:18 21:14 (0:37).

Kharkov International 2011, 8-11 września 2011, Charków (Ukraina). Turniej z cyklu International Series. Pula nagród: 5 tys. dol. Zobacz również wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj