2021-09-11, Podčetrtek
Joanna Podedworny w finale ME U17
Joanna Podedworny (fot.) awansowała do finału indywidualnych mistrzostw Europy juniorów młodszych (U17) rozgrywanych w Podčetrtku (Słowenia). W półfinale rozstawiona z numerem jeden reprezentantka Polski pokonała rozstawioną z numerem trzy Ukrainkę Jewhenię Kantemir.
Ukrainka to wymagająca rywalka dla Polki: wcześniej w tym roku grały ze sobą dwa razy, co przyniosło bilans remisowy — 1:1. Pierwszego seta w finale wygrała (pomimo przejściowego prowadzenia Polki 16:14) Kantemir w stosunku 21:18, ale w drugim skreczowała z powodu kontuzji kolana przy prowadzeniu Podedworny 12:10.

W finale Podedworny — zgodnie z rozstawieniem — zmierzy się z turniejową dwójką w osobie Bułgarki Kałojany Nałbantowej, z którą ma bilans head-to-head 1:1.

Indywidualne mistrzostwa Europy juniorów młodszych (U17) w badmintonie. 2021 European U17 Team Championships. 7-12 września 2021. Podčetrtek (Słowenia). Indywidualne wyniki Polaków. Wyniki turnieju indywidualnego w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju drużynowego w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj