2021-09-09, Glasgow
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
WYŻ BADMINTONOWY W SZKOCJI

9.09.2011. Jak donosi szkocka federacja badmintona BADMINTONscotland, korty badmintonowe przeżywają w kraju Williama Wallace'a prawdziwe oblężenie uczniów szkół podstawowych. Badanie szkockich szkół wykazało, że w ubiegłym roku szkolnym dzieci wzięły udział w ponad 13 000 ponadprogramowych zajęciach badmintonowych.

Federacja zamierza zrobić wszystko, by ci młodzi wielbiciele kometki zasilili ekipy szkockich klubów. Opracowała strategiczny plan umożliwiający lokalnym władzom zachęcenie do gry coraz większej rzeszy młodych ludzi.

Przedstawicielka władz BADMINTONscotland, Anne Smillie (fot.), jest zachwycona ogromnym zainteresowaniem dyscypliną. Uważa, że badminton zawsze był w szkołach bardzo popularny, jednak badanie wykazało, iż możemy obserwować wielkie zamiłowanie do kometki również jako zajęcia pozalekcyjnego. Zainteresowanie to osiągnęło takie rozmiary, że uplasowało naszą ulubioną konkurencję sportową na siódmym miejscu wśród dyscyplin uprawianych w ramach zajęć ponadprogramowych w Szkocji (wyprzedzając m.in. gimnastykę, tenis stołowy i ziemny, siatkówkę czy pływanie).

Obserwując wyniki badania, szkocka federacja z nadzieją patrzy na Igrzyska Wspólnoty Narodów, które w 2014 r. mają się odbyć w największym mieście Szkocji — Glasgow.
Wiadomość o tak dużym zainteresowaniu badmintonem cieszy zapewne niejednego fana tej dyscypliny, zwłaszcza że konkurencja dla krajów azjatyckich jest w Europie znikoma. Pozostaje mieć nadzieję, że i u nas badminton stanie się kiedyś równie popularny. Wtedy i my będziemy patrzeć z nadzieją na zbliżające się międzynarodowe rozgrywki. Tylko gdzie my się wszyscy pomieścimy? Miejsc do grania w takiej np. Warszawie jest przecież jak na lekarstwo.

Fot. Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (archiwum)

karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj