2021-09-03, Tokio
Mocni Indonezyjczycy
Indonezyjczycy Dheva Anrimusthi i Suryo Nugroho (fot.) awansowali z grupy A kategorii SU5 do półfinałów igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Z grupy B także awansowali faworyci, tj.  Malezyjczyk Cheah Liek Hou i Tajwańczyk Fang Jen Yu. Późniejsze losowanie sprawiło, że półfinały będą rewanżami za pojedynki grupowe: teoretycznie w finale powinni więc spotkać się  Anrimusthi i Cheah.
W ostatnich spotkaniach grupy eliminacyjnej A  Dheva Anrimusthi pokonał naszego jedynego reprezentanta na igrzyskach, Bartłomieja Mroza, 21:17 21:7, a Suryo Nugroho — Francuza Mérila Loquette'a 21:14 21:8.

W pierwszym secie pojedynku z głównym faworytem do złotego medalu, Anrimusthim, Mróz zszedł na przerwę, przegrywając 1:11, po czym wziął się do odrabiania strat (16:18), ale nie dał rady. W drugim secie początkowa strata była jeszcze większa (1:15) i dystans już nie uległ praktycznie zmianie. Tym samym Polak zakończył swój start na ostatnim miejscu w grupie eliminacyjnej.

Zob. też:
Faworyci wygrywają
Udany debiut paraolimpijski Merila Loquette.

Igrzyska paraolimpijskie. Tokyo 2020 Paralympic Games. 24 sierpnia — 5 września 2021. Turniej badmintona: 1 — 5 września 2021. Tokio (Japonia). Yoyogi National Stadium. Wyniki na stronie organizatora. Strona Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (International Paralympic Committee).

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj