2021-09-02, Tokio
Faworyci wygrywają
Bartłomiej Mróz w drugim meczu grupowym na igrzyskach paraolimpijskich przegrał z Indonezyjczykiem Suryo Nugroho (fot.) 13:21 10:21. Polak nie był faworytem w tym starciu: na mistrzostwach świata w Bazylei (2019), gdzie był rozstawiony z numerem trzy/cztery, a Indonezyjczyk z numerem dwa, przegrał z Nugroho w półfinale 14:21 19:21.

Niestety teraz w Tokio Mróz tracił seryjnie punkty: w pierwszym secie prowadzenie 7:6 roztrwonił na 7:12, a w drugim od stanu 10:14 nie zdobył już żadnego punktu.

W ostatnim pojedynku Mróz zmierzy się z faworytem igrzysk w tej kategorii, rozstawionym z numerem jeden mistrzem świata, Dhevą Anrimusthi (Indonezja), który już rozgromił dwóch pozostałych rywali (Nugroho i Francuza Mérila Loquette'a). Do półfinałów awansują dwaj najlepsi w grupie.

W drugiej (teoretycznie słabszej) grupie eliminacyjnej po dwóch rundach prowadzi rozstawiony w igrzyskach z numerem dwa Malezyjczyk Cheah Liek Hou. Obok niego awans powinien wywalczyć Tajwańczyk Fang Jen Yu.

Mróz trafił niekorzystnie do silniejszej grupy. Notowany na czwartym miejscu w rankingu światowym Polak ma w niej do czynienia aż z dwoma parabadmintonistami z pierwszej trójki listy światowej i groźnym Francuzem. W drugiej, słabszej grupie dostarczycielem punktów jest natomiast reprezentant Egiptu.

Zob. też: Udany debiut paraolimpijski Merila Loquette.

Igrzyska paraolimpijskie. Tokyo 2020 Paralympic Games. 24 sierpnia — 5 września 2021. Turniej badmintona: 1 — 5 września 2021. Tokio (Japonia). Yoyogi National Stadium. Wyniki na stronie organizatora. Strona Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (International Paralympic Committee).

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj