2021-05-22
Høyer i 3 x 21 pozostają!
Na 82. corocznym walnym zjeździe Światowej Federacji Badmintona (Badminton World Federation — BWF), który odbył się dzisiaj wirtualnie, zatwierdzono obsadę stanowisk prezesa BWF, wiceprezesa i wiceprezesa ds. parabadmintona oraz 20 członków Rady BWF na lata 2021-2024.

Poul-Erik Høyer, KhunyingPatama Leeswadtrakul i Paul Kurzo zostali ponownie wybrani bez głosów sprzeciwu na swoje funkcje, co sygnalizuje ciągłość na szczycie przywództwa BWF.

Wyniki wyborów do Rady są zgodne ze statutem BWF, aby zagwarantować w zarządzaniu reprezentację całego świata i co najmniej 30 proc. przedstawicieli każdej płci w Radzie.

Prezydent BWF Høyer powiedział, że jest podekscytowany możliwością poprowadzenia BWF przez kolejną kadencję i pogratulował wszystkim zwycięskim kandydatom.

- Chciałbym wyrazić moje szczere uznanie za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, abym był waszym prezesem na kolejną kadencję. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby sprostać waszemu zaufaniu i ciężko pracować nad rozwojem badmintona na jeszcze wyższym poziomie- powiedział Høyer.

- Chciałbym również podziękować wszystkim kandydatom, którzy wzięli udział w wyborach i zaoferowali swój czas, doświadczenie i zaangażowanie w rozwój BWF i badmintona. Udział w wyborach wszystkich kandydatów jest niezwykle ważny i jesteśmy wdzięczni za wasz wkład. Wraz z tymi wyborami witamy nowych członków Rady na następną kadencję i nie mogę się doczekać współpracy z wami wszystkimi na rzecz rozwoju i postępu naszej dyscypliny sportukontynuował prezes BWF.

- Jednocześnie żegnamy się z kilkoma członkami Rady, którzy służyli w ostatniej kadencji, i chciałbym podziękować za ogromny wkład, jaki wnieśliście — dodał Høyer .

Proponowana zmiana systemu punktacji nie przeszła

Członkowie BWF głosowali również nad propozycją reformy przepisów dotyczących badmintona odnoszących się do zmiany systemu punktacji z 3 x 21 na 5 x 11.

Propozycja wysunięta przez Indonezyjski Związek Badmintona i Malediwski Związek Badmintona, poparta przez Badminton Asia, Koreański Związek Badmintona i Związek Badmintona Chińskiego Tajpeju, otrzymała 66,31 proc. głosów za i 33,69 głosów przeciw, co nie wystarczyło do wymaganej większości dwóch trzecich.

W sumie oddano 282 głosy.

Prezes BWF Høyer podziękował członkom za udział w tej ważnej decyzji.

- Nasi członkowie wypowiedzieli się i pomimo bardzo małej różnicy, przy której większość dwóch trzecich nie została osiągnięta, BWF szanuje wynik i zachowuje system punktacji w trzech meczach do 21 punktów — powiedział Høyer.

- To już drugi raz, kiedy taka propozycja nie została przyjęta, ale widzę fantastyczny udział członków, a podjętą dzisiaj decyzję jako wskazówkę, że społeczność badmintona jest bardzo zaangażowana w dobro tej dyscypliny sportu podczas tak trudnych i niosących wyzwania czasów. Dlatego dziękuję wszystkim za ich udział w tym procesie — zaznaczył prezes BWF. I dodał: - Chociaż proponowana zmiana systemu punktacji była częścią mojej wizji, aby uczynić badmintona bardziej emocjonującym i zwiększyć wartość rozrywkową dla wszystkich zainteresowanych i kibiców, nie zniechęci nas to do kontynuowania naszych wysiłków zmierzających do zwiększenia doskonałości w badmintonie dla wszystkich zaangażowanyxh zgodnie z naszym "Planem strategicznym na lata 2020–2024".

W innych sprawach członkowie z powodzeniem głosowali za zatwierdzeniem pierwszych członków komisji  weryfikacyjnej BWF oraz niezależnej komisji dochodzeniowej BWF.

Zob. też:
Bezkonkurencyjny Hoyer
Czy tym razem BWF trafi w punkt (jedenasty)?

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj