2021-03-28, Orlean
Tomi przeszedł samego siebie (Orleans Masters)
Francuz Toma Junior Popov (fot.) to jedyny nierozstawiony wśród tryumfatorów Orléans Masters (BWF Tour Super 100). Cóż, trzech rozstawionych rywali odprawił osobiście w drodze do finału, a ostatni przeciwnik, Duńczyk Mads Christophersen, też nie był rozstawiony.


Popov wygrał kolejny turniej rangi Super 100; poprzednio 1 listopada 2020 roku tryumfował w SaarLorLux OpenSaarbrücken. 22-letni Francuz, który występuje również deblu z bratem Christo, powiedział po zwycięstwie w Orleanie: - To przyjemne, że ukonkretniła się cała praca, którą wykonaliśmy od ostatniego turnieju. To tylko kolejny krok. W trakcie zawodów podniosłem swój poziom gry i wygrałem z zawodnikami, którzy byli wyżej notowani ode mnie. Przeszedłem samego siebie również podczas finału: udało mi się wykrzesać rezerwy na koniec pierwszej partii, aby obronić dwie lotki setowe. Całe wsparcie z Francji podczas tych zawodów miało naprawdę dodatni wpływ. Doping wolontariuszy w hali naprawdę mnie napędzał, chciałbym, żeby widownia była pełna, ale mimo niedopuszczenia publiczności była świetna atmosfera.

Jego ojciec i trener, Thomas Popov, następująco komentował występ syna: — Wiedziałem, że to będzie ciężki mecz. Przeciwko niemu stanął duński zawodnik, który gra coraz lepiej, ale niżej klasyfikowany niż Tomi, więc nie miał nic do stracenia. Aż do samego finału Tomi miał bardzo ciekawą drogę ze świetnymi wynikami przeciwko bardzo dobrym badmintonistom. Trudno jest uczynić to samo w finale z kimś, kto jest naładowany sportową złością, zwłaszcza gdy jesteś zmęczony po ostatnich meczach. Trzeba zachować spokój i jasność umysłu. Ci, którzy pozostają najbardziej solidni na korcie, wygrywają końcówkę meczu.

Mads Christophersen poszedł w ślady swojej siostry, Line (38. BWF), która przed nim przegrała (ale w trzech setach) finał z 13. rakietą świata, Busanan Ongbamrungphan.

Wicemistrzowie Polish Open w Częstochowie (2019), Ben Lane i Sean Vendy (Anglia) wytrzymali do końca trudy turnieju w Orleanie i w finale pokonali po ciężkiej walce debel indyjski Krishna Prasad Garaga, Vishnu Vardhan Goud Panjala. Debel pań okazał się najbardziej przewidywalny spośród wszystkich kategorii, bo w finale rozstawione z numerem jeden Tajlandki, Jongkolphan Kititharakul i Rawinda Prajongjai (8. BWF) pokonały bułgarski duet sióstr (Gabriela i Stefani) Stojewych.

Wyniki finałów (28.03.2021)
Singel mężczyzn
Toma Junior POPOV (Francja) - Mads CHRISTOPHERSEN (Dania) 23:21 21:13 (0:44).
Singel kobiet
Busanan ONGBAMRUNGPHAN (Tajlandia, 3) - Line CHRISTOPHERSEN (Dania) 16:21 21:15 21:19 (1:01).
Debel mężczyzn
Ben LANE, Sean VENDY (Anglia, 4) — Krishna Prasad GARAGA, Vishnu Vardhan Goud PANJALA (Indie) 19:21 21:14 21:19 (0:56).
Debel kobiet
Jongkolphan KITITHARAKUL, Rawinda PRAJONGJAI (Tajlandia, 1) — Gabriela STOJEWA, Stefani STOJEWA (Bułgaria, 2) 21:16 21:16 (0:43).
Mikst
Mathias CHRISTIANSEN, Alexandra BØJE (Dania, 7) - Niclas NOHR, Amalie MAGELUND (Dania) 21:13 21:17 (0:36).

Zob. też:
Odpuść drugiego, by wygrać trzeciego
Toma Junior Popov ograł b. lidera listy światowej
Młode wilki z Azji niestraszne Leverdezowi?
Juniorka z Indonezji daje lekcję w Europie
COVID-19 przeszkadza w wyścigu do Tokio.

Orléans Masters 2021. 23-28 marca 2021. Orlean (Francja). Palais des Sports. BWF Tour Super 100. Pula nagród: 90 tys. dol. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Facebook turnieju.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj