2021-03-26, Orlean
Toma Junior Popov ograł b. lidera listy światowej
Wydarzeniem ćwierćfinałowego dnia Orléans Masters - nie tylko dla gospodarzy — było zwycięstwo Francuza Tomy Juniora Popova (fot.) nad Srikanthem Kidambim (Indie).

Hindus, którego kariera badmintonowa przypomina pod pewnym względem biografię Nadii Zięby i Roberta Mateusiaka, którzy przez jeden tydzień byli — jak on, ale w mikście — liderami rankingu światowego, wprawdzie w tym roku nie porywa swą grą, doznając np. klęski na All England, ale na Swiss Open dotarł do półfinału. Nieprzypadkowo legitymuje się obecnie pozycją 14. na liście światowej, a w Orleanie — gdzie jest rozstawiony z numerem jeden — wygrał wcześniej dwa pojedynki bez straty seta.

Popov nie przestraszył się Kidambiego nawet przy 13:17 w pierwszej partii i wygrał ja do 19. W drugiej przechwycił inicjatywę po przerwie i utrzymał do końca. W półfinale Popova czeka trudne zadanie pomszczenia porażki innego reprezentanta Francji, Brice'a Leverdeza, który tym razem nie sprostał młodości, przegrywając z młodszym o 15 lat Kunlavutem Vitidsarnem. Brice wytrzymał tylko do połowy pierwszego seta, kiedy prowadził 11:10.

Zob. też:
Młode wilki z Azji niestraszne Leverdezowi?
Juniorka z Indonezji daje lekcję w Europie
COVID-19 przeszkadza w wyścigu do Tokio.

Orléans Masters 2021. 23-28 marca 2021. Orlean (Francja). Palais des Sports. BWF Tour Super 100. Pula nagród: 90 tys. dol. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Facebook turnieju.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj