2021-03-25, Gniezno
Walka o przepustkę na igrzyska olimpijskie
Enea Polish Open by Victor to największa impreza badmintonowa w Polsce. Zawodnicy z 38 krajów, m.in. reprezentanci Indii, Malezji, Brazylii, Salwadoru czy Gwatemali, zawitali do Gniezna, skuszeni pulą nagród 15 tysięcy dolarów. Co ważne dla niektórych zawodników, walcząc o trofea na otwartych mistrzostwach Polski, zbierają również punkty, które będą liczyć się do rankingu olimpijskiego.

 
W czwartek rozegrane zostały eliminacje do turnieju głównego. Do pierwszej rundy turnieju singla kobiet awansowały: Zuzanna Jankowska (fot.), Anastasia Khomich oraz Dagmara Pękała. W turnieju głównym zobaczymy również – po wygraniu eliminacji do turnieju głównego walkowerami – parę mikstową Kajetan Baranowski/ Izabella Kamola.

Z kolei w turnieju głównym singlistów i singlistek na pewno zagrają Michał Rogalski i Wiktoria Dąbczyńska – oboje mają szanse, by zdobyć punkty i zakwalifikować się do startu na igrzyskach olimpijskich. Poza tym w pierwszej rundzie Polish Open zagra osiem naszych żeńskich debli oraz pięć męskich, a w mikście zagra w sumie siedem polskich par.

Otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie. Enea Polish Open by Victor 2021. 25-28 marca 2021. Gniezno. Hala Sportowo-Widowiskowa im. Mieczysława Łopatki, ul. Sportowa 3. Turniej International Challenge. Pula nagród: 15 tys. dol. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

© BadmintonZone.pl | zaloguj