2021-03-23, Orlean
COVID-19 przeszkadza w wyścigu do Tokio
Mark Caljouw (Holandia) po wielkim sukcesie w All England (Super 1000), gdzie dotarł do półfinału, odpadł już w pierwszej rundzie Orléans Masters, turnieju rangi "dziesięciokrotnie" niższej, bo Super 100.

21-letni reprezentant Indii Kiran George (fot.), notowany 83 pozycje niżej od Holendra w rankingu BWF, wygrał 13:21 21:18 22:20, przy czym w trzecim secie przegrywał 16:19, ale Caljouwowi zabrakło w końcówce świeżości po wyczerpującym występie w Birmingham.

Turniej we Francji wprawdzie jest dużo niższej rangi niż otwarte mistrzostwa Anglii zakończone w niedzielę, ale ma w tym roku w porównaniu z nimi jeden atut: liczy się do rankingu olimpijskiego (Race to Tokyo). Zwabiło to do Orleanu badmintonistów z całego świata szukających szansy na awans na igrzyska. Niestety we wtorek napłynęła fala informacji o wycofaniu w ostatniej chwili wielu zawodników z powodu pozytywnych testów na COVID-19 u nich lub u osób, z którymi miały bliski kontakt. Plaga dotknęła ekipy Francji (m.in. wycofano z takiego powodu rozstawiony z numerem trzy mikst Thom Gicquel, Delphine Delrue), Holandii, Niemiec oraz żeński debel indonezyjski i indyjską singlistkę.

Orléans Masters 2021. 23-28 marca 2021. Orlean (Francja). Palais des Sports. BWF Tour Super 100. Pula nagród: 90 tys. dol. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Facebook turnieju.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj