2021-02-21
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
GDZIE SIĘ PODZIAŁY TAMTE SPÓDNICZKI?

21.02.2011. Na początku miesiąca użytkownicy międzynarodowego forum badmintonowego zaczęli ubolewać nad spódniczkami, które cieszą się na badmintonowym korcie coraz mniejszą popularnością.
Ten ciekawy wątek został jednak zdominowany przez obóz męski, a dyskusja skupiła się przede wszystkim na wizualnej stronie problemu. Nie można jednak zarzucić panom, że z każdej linijki wpisanego na forum komentarza wyzierał jedynie przekaz "więcej spódniczek = fajniejsze oglądanie", bo wśród forumowiczów znaleźli się np. uważni lingwiści, dzięki którym można poznać nowe, ciekawe obcojęzyczne słówko. Mianowicie w języku angielskim takie spódniczki mają swoją specjalną nazwę "skorts" (połączenie skirt — spódniczka i shorts — spodenki).

Tymczasem niewykluczone, że władze Światowej Federacji Badmintona (BWF) czytują fora badmintonowe i w miarę swoich możliwości starają się wyjść naprzeciw prośbom fanów dyscypliny. Jak podał w niedzielę portal Badzine.net, Rada BWF przegłosowała wprowadzenie przepisu, zgodnie z którym kobiety będą musiały grać w spódniczkach we wszystkich zawodach na poziomie Grand Prix i powyżej, uzasadniając wprowadzenie przepisu zwiększeniem atrakcyjności prezentacji badmintona.

Rzadkie głosy kobiet na wątku poświęconym badmintonowym spódniczkom były jednoznaczne: obecnie kobiety częściej grają w spodenkach, gdyż są one bardziej praktyczne. Mianowicie nawet jeśli panie grają w spódniczkach, to i tak muszą mieć na sobie spodenki... pod spodem.
Regulacja, nieobecna np. w międzynarodowych przepisach dotyczących tenisa, który w końcu wizualnie jest najbliższą badmintonowi dyscypliną, budzi wątpliwości redaktorów Badzine.net, którzy przygotowali z tej okazji specjalny sondaż. W debacie pod ankietą postawione zostało pytanie o to, jaka jest dokładnie relacja między strojem, a popularnością sportu? Każdy, kto ma ochotę wziąć udział w ankiecie lub zabrać głos w dyskusji, może kliknąć ten link.

Fot. Antoine Rouillet © BadmintonPhoto.com; Katarzyna Karpińska, BadmintonZone.pl (archiwum)

karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj